Készül a Deutsche Bank kriptoletétkezelő és -kereskedési platformja

A Világgazdasági Fórum eddig figyelmen kívül hagyott decemberi jelentése ismerteti a Deutsche Bank „digitális eszközök letétkezelési platformjára” vonatkozó terveit.

A Világgazdasági Fórum „Mire jó a kripto: áttekintés a kriptopénzek használatáról” című decemberi jelentésében a WEF bemutatja a Deutsche Bank elgondolásait a kriptoletétkezelés kérdéséről.
A jelentésből látható a bank termékkínálatának bővítési szándéka. Az így javasolt „digitális letétkezelő platform” négy szakaszra bontható.

Az első az, hogy lekötési lehetőséget biztosítsanak az „intézményi befektetőknek, például vagyonkezelőknek, family office-oknak, vállalatoknak és digitális alapoknak.”
A második célja, hogy lehetővé tegye a kriptopénzek adásvételét brókereken és tőzsdéken keresztül.
A következő fázisokban a Deutsche Bank további szolgáltatásokkal bővíti listáját – az adóbevallástól kezdve a tokenek blokkláncokon történő lekötéséig, végül pedig kereskedésig és a tokenek kibocsátásáig.
Tegnap a BNY Mellon, az Egyesült Államok legrégebbi bankja jelentette be, hogy megkezdi a bitcoin tárolását ügyfelei számára. Azt tervezi, hogy átveszi a vagyonkezelőktől a bitcoin és egyéb kriptovaluták letétkezelését.
Amint az olyan vállalatok, mint a MicroStrategy, a Square és a Tesla, vagyonuk egy apró részéből bitcoint vásároltak, a valuta ára 45.000 és 50.000 dollár közé emelkedett – ami 1000% növekedést jelent 11 hónap alatt.
A nagy bankok erre gyorsan reagálnak, hogy kihasználják a kripto iránti fokozott intézményi és lakossági érdeklődést.

Bár a Deutsche Bank nem verte nagydobra bejelentését, a megkésve érkező hírek továbbra is felfelé tolhatják a piacot.
A Deutsche Bank a világ 21. (és Európa hatodik) legnagyobb bankja 1,5 billió dolláros összértékkel.
A dokumentum szerint „a bank elkészítette koncepciójának igazolását, és egy minimálisan életképes terméket szeretne létrehozni 2021-ben, miközben feltárja az ügyfelek globális érdeklődését kezdeményezése iránt.”

Olvastad már? Mi az a Stellar (XLM)?

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.