Kalifornia számít a „leginkább kriptokész” amerikai államnak

A kriptokészségi index összeállításához olyan mérőszámokat használtak, mint a Google-keresések, a Bitcoin-automaták telepítése és a kriptofókuszú törvények száma.
A Crypto Head új iparági kutatása szerint Kalifornia lett az Egyesült Államok legfelkészültebb joghatósága, köszönhetően a kriptopénz-automaták elterjedésének és az állam lakosságának növekvő érdeklődésének a digitális eszközök iránt.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A 10-ből 5,72-es pontszámmal Kalifornia megelőzte New Jersey-t (5,44), Texast (5,28), Floridát (5,03) és New Yorkot (4,29) a kriptokészségi indexben.
Az állam pontszáma 2,54 ponttal magasabb volt az országos átlagnál is.
Az eredményeket olyan mérőszámok alapján számították ki, mint a kriptovalutával kapcsolatos Google-keresések száma, a Bitcoin (BTC) és más kriptopénz-automaták jelenléte, valamint az egyes államokban elfogadott, blokklánccal kapcsolatos törvényjavaslatok száma.
Kalifornia végzett az első helyen a 100.000 főre jutó, kriptoval kapcsolatos Google-keresések és a kripto-ATM-ek száma tekintetében.
Ezek a pozitív tényezők ellensúlyozzák a kriptofókuszú jogszabályok hiányát az államban.
Összehasonlításképpen, New York nyolc kriptofókuszú törvényjavaslatot fogadott el, de a kripto-ATM-ek számát tekintve a 33. helyen állt.
New Jerseyben a legmagasabb a kripto-ATM-ek száma 1 négyzetkilométerre vetítve, és a 100.000 lakosra jutó Google-keresések tekintetében a harmadik legmagasabb pontszámot érte el.

Texas és Florida szintén jól teljesített az ATM-ek és az összes keresés tekintetében.
A szabályozási bizonytalanság és a fenyegető infrastrukturális törvénytervezet ellenére, amely hatással lehet a blokkláncgazdaság kulcsfontosságú szegmenseire, az Egyesült Államok továbbra is világelső a kriptopénzek bevezetésében.
2020-ban az Egyesült Államokban a BTC-kereskedelem volumene meghaladta Európa, Nigéria és Kína kereskedelmi volumenét együttvéve.
Ugyanebben az évben az amerikaiak 4,1 milliárd dollárnyi realizált nyereséget könyveltek el kriptokereskedéseikből, ami messze meghaladja bármely más országét.
Az USA a Bitcoin ATM-ek tekintetében is világelső, az iparági források szerint az összes telepítés 86,4%-a ebben az országban történt.

Olvastad már? Nagy partnerségek vannak kilátóban a Cardano kapcsán

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Új szintre lép a tokenizált hitelezés a Kraken és a Maple együttműködésével

A Kraken kriptotőzsde és a Maple eszközkezelő onchain raktárfinanszírozási konstrukciót indított kriptóval fedezett hitelekhez. Ezzel a hagyományos hitelpiacokon széles körben használt hitelezési struktúrát ültetik át...

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.