Jamie Dimon a JPMorgan vezérigazgatója nem örül a bitcoin mostani áresésének

Jamie Dimon, a JPMorgan vezérigazgatója megismételte a bitcoin irányába tett negatív kijelentéseit, hangsúlyozva, hogy őt nem igazán érdekli a kriptopénz. A CNBC-nek január 23-án adott interjújában.

Olvastad már? A Nasdaq vezérigazgatója szerint a kriptó még mindig lehet a „jövő globális pénze”

Megkérdezték tőle, hogy örül-e a bitcoin 2018-as összeomlásának. Azt mondta, igazság szerint nagyon sok híroldal túlságosan nagy hírt csapott a szkeptikus megjegyzéseiből.

A vezérigazgató elmondta, nem az volt a célja, hogy ő legyen a bitcoinellenes vélemények szóvivője.
Az interjúban szó került arra is, hogy a marihuánarészvényeknél jobb befektetés-e a bitcoin. Dimon erre azt válaszolta, hogy „bizonyára igen, de a fűrészvényeket sem szabad kizárni.”
2018 februárjában a JPMorgan betiltotta a kriptopénzek vásárlását az általuk kiadott bankkártyákkal.
A mostani interjúban a vezérigazgató többször elmondta, hogy támogatja a bitcoin mögött álló blokklánc-technológiát. Dimon szerint a blokklánc egy olyan technológia, amely mögött lát valós értéket és szerinte egy korszerű, új adatbázis, amelyben mindenki megbízhat, és amelyhez mindenki hozzáférhet.

Dimon már korábban is nagyvonalúan beszélt az elosztottfőkönyv-technológiáról, amellyel kapcsolatban elárulta, hogy tavaly a JPMorgan is elkezdte használni különböző célokra.
Azt is elmondta, hogy az ágazat ellenzői már gyakran beszéltek saját termékeikről, ám eddig még nem igazán sikerült semmi hatékonyat bemutatniuk.
Miután 2017-ben a globális fizetések számára bejelentettek egy blokkláncalapú rendszert, a JPMorgan 2018 májusában szabadalmaztatott egy szintén blokkláncra épülő peer-to-peer fizetési szolgáltatást.
2018 októberében egy kutatócsoport kiadott egy tanulmányt, miszerint a blokklánc egy kulcstechnológia lehet ahhoz, hogy a bank egy jelentős digitális bankká válhasson.
Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon a Telegramon és az Instagramon. Legyen szép napod!

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

A Baillie Gifford is belépett a tokenizációs versenybe

A Baillie Gifford az egyik legjobb példája az úgynevezett “old money”, azaz a régivágású pénzügyi világ szereplőinek. Egy több, mint 100 éves, skót alapítású, edinburgh-i...

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.