Jamie Dimon a JPMorgan vezérigazgatója nem örül a bitcoin mostani áresésének

Jamie Dimon, a JPMorgan vezérigazgatója megismételte a bitcoin irányába tett negatív kijelentéseit, hangsúlyozva, hogy őt nem igazán érdekli a kriptopénz. A CNBC-nek január 23-án adott interjújában.

Olvastad már? A Nasdaq vezérigazgatója szerint a kriptó még mindig lehet a „jövő globális pénze”

Megkérdezték tőle, hogy örül-e a bitcoin 2018-as összeomlásának. Azt mondta, igazság szerint nagyon sok híroldal túlságosan nagy hírt csapott a szkeptikus megjegyzéseiből.

A vezérigazgató elmondta, nem az volt a célja, hogy ő legyen a bitcoinellenes vélemények szóvivője.
Az interjúban szó került arra is, hogy a marihuánarészvényeknél jobb befektetés-e a bitcoin. Dimon erre azt válaszolta, hogy „bizonyára igen, de a fűrészvényeket sem szabad kizárni.”
2018 februárjában a JPMorgan betiltotta a kriptopénzek vásárlását az általuk kiadott bankkártyákkal.
A mostani interjúban a vezérigazgató többször elmondta, hogy támogatja a bitcoin mögött álló blokklánc-technológiát. Dimon szerint a blokklánc egy olyan technológia, amely mögött lát valós értéket és szerinte egy korszerű, új adatbázis, amelyben mindenki megbízhat, és amelyhez mindenki hozzáférhet.

Dimon már korábban is nagyvonalúan beszélt az elosztottfőkönyv-technológiáról, amellyel kapcsolatban elárulta, hogy tavaly a JPMorgan is elkezdte használni különböző célokra.
Azt is elmondta, hogy az ágazat ellenzői már gyakran beszéltek saját termékeikről, ám eddig még nem igazán sikerült semmi hatékonyat bemutatniuk.
Miután 2017-ben a globális fizetések számára bejelentettek egy blokkláncalapú rendszert, a JPMorgan 2018 májusában szabadalmaztatott egy szintén blokkláncra épülő peer-to-peer fizetési szolgáltatást.
2018 októberében egy kutatócsoport kiadott egy tanulmányt, miszerint a blokklánc egy kulcstechnológia lehet ahhoz, hogy a bank egy jelentős digitális bankká válhasson.
Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon a Telegramon és az Instagramon. Legyen szép napod!

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.