Jack Dorsey a web 3.0 centralizált jellegét kritizálta

A VC-k és az angyalbefektetők számára gyakran az a legfontosabb, hogy a vállalkozások megfeleljenek a vonatkozó szabályozásoknak, nem pedig a decentralizáció a növekedés szempontjából.
Jack Dorsey, a Twitter társalapítója és korábbi vezérigazgatója, valamint a Square (ma Block) alapítója és vezérigazgatója kedden közzétett tweet-sorozatában kritikájának adott hangot a Web 3.0 fejlődési irányával kapcsolatban.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója is csatlakozott Dorsey gúnyolódásához. Ettől függetlenül megjegyzésként, ugyanazon a napon – amikor megkérdezték tőle, hogy a kriptók kiváltják-e a dollárt – Dorsey azt válaszolta, hogy „a Bitcoin ki fogja”.
A kontextusban a Web 3.0 a virtuális világ decentralizált változata, amely részben nyilvános blokkláncokat, metaverzum technológiát, nem helyettesíthető tokeneket és decentralizált pénzügyeket fog tartalmazni, amelyek mentesülnek a központi energiaforrások, például a vállalati szerverek szorításából.


Dorsey azonban célba vette azt a tényt, hogy a kockázati tőkecégek, vagyis a VC-k és a korlátolt felelősségű társaságok, más néven LP-k gyakran finanszíroznak Web 3.0-projekteket, amelyek közvetlen versenyben állnak a decentralizált alternatívákkal, például az ICO-kkal.
Azáltal, hogy a VC-k és LP-k ellenőrző részesedést birtokolnak, nyomást gyakorolhatnak a blokklánc kezelőire, hogy megfeleljenek az olyan központosított szabályozásoknak, mint például a KYC (Know Your Customer) adatok gyűjtése, amelyek ellentétesek az alapvető kriptofilozófiával.
Bár nem sok hozzáfűznivalója volt, Elon Musk megjegyezte, hogy a Web 3.0 projektek nem igazán váltották be a hozzájuk fűzött reményeket.


A PitchBook jelentése szerint a fintech cégek 2021 első három negyedévéig összesen 88,3 milliárd dollárnyi finanszírozást kaptak kockázati tőkéből, ami majdnem kétszerese a 2020-as 44,9 milliárd dollárnak.
A jelentés a kriptovaluták növekvő mainstream elfogadottságát is kiemelte, mint az egyik potenciális növekedési hajtóerőt, különösen mivel egyre több intézmény igyekszik hozzáférni a digitális eszközökhöz.

Ami Dorsey-t illeti, a Twitter korábbi vezérigazgatója a jelek szerint sokkal hangosabban nyilatkozik arról a szándékáról, hogy hozzájárul a Bitcoin (BTC) gazdaságához, mióta novemberben lemondott a közösségimédia-vállalatról.
Amint arról a Cointelegraph korábban beszámolt, Dorsey egy decentralizált tőzsde létrehozását tervezi a Bitcoin számára, amely megkönnyíti a nem letétkezelő tárcák felhasználását.

Olvastad már? Új magyar NFT indult CryptoMemories néven

Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: JD Lasica


SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.