Ismét vitatéma a bitcoin energiafogyasztása

A Digiconomist fogyasztási indexe alapján a bitcoin energiafogyasztása 2020 vége óta folyamatos emelkedést mutatott.
A bitcoin árfolyamának megugrása jelentősen megemelte a bányászok villamosenergia-fogyasztását, így a közösségen belül ismét vitatéma lett a bitcoin energiaigénye.

A legújabb adatok szerint a bitcoin éves energiafogyasztása már rekordideje 75 TWh felett van.
A bitcoin jelenleg évente 77,8 TWh-t fogyaszt, amely megegyezik Chile energiafogyasztásával. A bitcoin ökológiai lábnyoma évente nagyjából 37 megatonna szén-dioxid, vagyis annyi, mint Új-Zéland teljes éves kibocsátása.

A bitcoin energiafogyasztása már november óta meghaladta a „normál” értéket, a kriptoközösség pedig megosztottá vált a fejlemények miatt.

„Minél sikeresebb a bitcoin annál magasabb lesz az árfolyam, és így a verseny és az energiafogyasztása is együtt emelkedik.”

Charles Hoskinson, a Cardano mögött álló cég vezérigazgatója elmondta, hogy a Cardano hálózata csupán 6 GWh-t fogyaszt, mivel a Polkadot és Algorand blokkláncokhoz hasonlóan proof of stake rendszert használnak.
Egyes kriptoközösségek tagjai úgy vélik, a bitcoin egyedi tulajdonságai megérik az energiafogyasztását.

Meltem Demirors, a CoinShares stratégiai igazgatója szerint a bitcoin egy jó felhasználása a villamosenergiának:

„Az emberek próbálják eldönteni, hogy a bitcoin jó felhasználása-e az energiának, miközben a bitcoin fogyasztása teljesen átlátható más iparágakhoz képest.”

Demirors hozzátette, hogy az energiafogyasztás önmagában még nem rossz dolog.

„Az e-mailek küldése és tárolása is energiába kerül, de senki nem vonja kétségbe az e-mailek energiafogyasztását.”

Michel Rauchs, a Cambridge Centre for Alternative Finance kutatója szerint a bitcoin továbbra is kevesebb energiát fogyaszt, mint az inaktív háztartási eszközök az USA-ban.
Az amerikai mikrók háttérfogyasztása két évre elegendő lenne a bitcoin hálózata számára.
Arról egyébként, hogy mennyi tévhit kering a Bitcoin energiafogyasztásáról, korábban a BitcoinBázis hazai kriptohírportál írt egy részletes cikket, ezt ide kattintva olvashatjátok el.

Olvastad már? A magas költségek miatta a Liquid szünetelteti az Ethereum-utalásokat

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.