Ismét halasztanak az Ethereum frissítésén

Az úgynevezett nehézségi bomba a tervek szerint annyira megnehezítené a PoW bányászatot, hogy a bányászok rákényszerülnének az új láncra való áttérésre.
A „Merge”, az Egyesítés néven ismert folyamat egyik része, hogy a jelenlegi hálózatról átmenjenek a fenntartók az új láncra, a fejlesztők viszont ismét elhalasztották ennek az aktiválását.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Két hónappal eltolták a tervezett bevezetés dátumát, a fejlesztők elmondása alapján azért, hogy minden felmerülő kérdéses részletet végleg le tudjanak tisztázni, mielőtt egy konkrét időpontot meghatároznak.


A nehézségi bomba lényege, hogy a nehézség folyamatos növelésével veszteségessé tegye a bányászatot, és a hálózati aktivitás átkerüljön az új, PoS láncra.
Minden tranzakció annyira nehezen igazolhatóvá válna, hogy egyszerűen nem lenne nyereség a bányászaton, míg végül már szinte lehetetlenné válna a megfelelő hash megtalálása.
Ez a megoldás már 2016-ban hozzá lett adva a kódhoz, mikor először felmerült az Egyesítés, és az eredeti lánc elhagyása.
A PoW bányászatról a PoS hitelesítésre való áttérés a hálózat energiaigényét 99,9%-kal csökkentheti. Az olyan PoS hálózatok, mint például a Polygon vagy a Fantom, lényegesen kisebb energiaráfordítással fenntarthatók.
A fejlesztők ezt konkrétan nem mondták ki, de a nehézségi bomba elhalasztása magát az Egyesítést is további halasztásra késztetheti. A dátum idén augusztusra lett kitűzve.
A Ropsten teszthálózaton nemrégiben sikeresen végrehajtották az Egyesítést, így a fejlesztők szerint a főpróba bizonyítja, hogy sikeresen végbemehet a dolog.

Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!

Növekszik az Ethereum adopciója

A piaci nehézségek ellenére az Ethereum felhasználóbázisa stabilan növekszik. 2020 decembere óta a napi tranzakciók száma egymillió felett van.

Ez alapján el lehet képzelni, hogy a hálózat általánosságban mekkora terhelést tud feldolgozni.
Az egyedi címek száma is növekszik, ez az ütem 2017 decembere óta alig lassul. Jelenleg 198 millió aktív Ethereum-cím létezik, ez a 2017 év végi érték 14 és félszerese.

Olvastad már? A milliárdos Stan Druckenmiller a bitcoint preferálja az arannyal szemben

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.