Igaz-e, hogy 10 milliárd dollárnyi bitcoint vásárol Oroszország?

Éles kritikák érték állítását, ő mégis kiáll igaza mellett.

Olvastad már? Az arany helyére pályázik a bitcoin

„Ki tagadta? Személyesen Putyin?”

A Micky nevű ausztrál híroldalnak – ahol a hír eredetileg megjelent – Ginko most ismét nyilatkozott az őt ért kritikákról.

A legnevetségesebb hír az volt, miszerint Oroszország tagadja, hogy bitcoint szeretett volna vásárolni” – mondta január 21-én megjelent publikációjában

Az értelmes kérdés az lenne, hogy ki tagadta a hírt? Talán egyenesen Oroszország elnöke, Vlagyimir Putyin?
A közgazdász szerint a Kreml már a heteken belül megkezdheti a felvásárlást, mivel függetlenebbé szeretnék magukat tenni az USA dollárral szemben.

„Úgy gondolom az orosz kormány már februárban elkezdi diverzifikálni tartalékait, mivel ekkorra várhatóak az Oroszországgal szembeni további amerikai szankciók” – mondta el korábban.

Ginko egyébként jól ismert a bitcoinról tett jóslatairól. Novemberben például azt mondta, hogy 2019-ben a 2 millió dolláros árfolyam sem kizárt, de csak egy 1,5- 2 ezer dollár közötti mélypont elérése után.

Kriptopénzpróbát indít Oroszország

Ha igaz a hír, akkor ez a mostani bitcoin iránti érdeklődés merőben ellentétes lenne az orosz kormány korábbi intézkedéseivel.

Sok tilalom és figyelmeztetés volt megfigyelhető, néha ugyanakkor nagyon erős támogatás is, így egy nagyon megtévesztő, szürke kép alakult ki a befektetők fejében. Tudniillik, az országban még nem kaptak hivatalos szabályozottságot a kriptopénzek.
A héten számos olyan hír jelent meg, miszerint a minisztériumok számtalan kriptóval kapcsolatos szabályozást hoznak majd február végéig.
Az Izvesztyija hírportál szerint, a szabályozás lehetővé teszi, hogy a törvényhozók megfelelő környezetet teremtsenek a feltörekvőben lévő szektor számára.
Múlt héten Anatolij Akszakov, az orosz pénzügyi piacokért felelős biztosság tagja elárulta, hogy az orosz állam parlamentje, a Duma számos kriptopénzekkel kapcsolatos próbálkozást támogat. Az is kiderült, hogy 2022-re elindítanák az orosz rubel blokkláncverzióját.

„Ez a rubel semmiben nem különbözne a hagyományos rubeltől, azt leszámítva, hogy a blokkláncon létezne” – árulta el a sajtónak.

Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép napod!
 

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.