Hongkong egy befektetővédelmi szabályozáson dolgozik

A hongkongi központi bank vezetője optimistának tűnt a decentralizált technológia jövőjét illetően, míg a koreai központi bank kormányzójának kétségei vannak a közelmúltbeli kriptofertőzés nyomán.

A világ minden tájáról érkező központi banki kormányzók jelenleg Thaiföldön tárgyalnak a központi bankok szerepéről a fejlődő pénzügyi technológia közepette.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A konferenciát a Bank of Thailand (BOT) és a Nemzetközi Fizetések Bankja (BIS) közösen rendezi.

A digitalizált monetáris rendszerekről szóló panelbeszélgetésen Eddie Yue, a Hongkongi Monetáris Hatóság vezérigazgatója, Changyong Rhee, a Koreai Nemzeti Bank elnöke, Adrian Orr, az Új-Zélandi Tartalékbank elnöke és Cecilia Skingsley, a Nemzetközi Fizetések Bankjától a digitális eszközök és a központi banki digitális valuták (CBDC) térnyeréséről, valamint az új technológiával kapcsolatos kockázatokról értekeztek.

A hongkongi monetáris hatóság vezetője a blokklánc-technológia újdonságairól és előnyeiről, valamint a központi bankokra gyakorolt valószínűsíthető hatásáról beszélt.

Yue szerint hosszú távon a CBDC-k és a stabilcoinok hatékonyabb és költséghatékonyabb tranzakciós módot kínálhatnak.

Megjegyezte azonban, hogy minden új technológiával járnak bizonyos kockázatok, legyen szó innovációról vagy működési kockázatokról.

Yue megjegyezte, hogy a blokklánc természeténél fogva decentralizált technológia, így sokkal bonyolultabb az on-chain kockázatok mérséklése.

Ez az oka annak, hogy a szabályozóknak a láncon kívüli tevékenységekre kell összpontosítaniuk.

Kifejtette:

„Kezdhetjük a láncon kívüli tevékenységek szabályozásával, mint például a virtuális eszközök tőzsdéinek szabályozásával. Hongkong hamarosan nemcsak AML (pénzmosás elleni) szempontot, hanem a befektetővédelmet is be fogja vezetni.”

Azt is elárulta, hogy a hongkongi kormány a stabilcoiniparág szabályozására vonatkozó nemzetközi konszenzushoz igazodó külön szabályozáson dolgozik.

Changyong Rhee, a Bank of Korea kormányzója a közelmúltban történt kriptofertőzések fényében nem volt ennyire optimista a blokklánc-technológia jövőjét illetően, különösen a monetáris szektorban.

Azt mondta, miszerint nem biztos benne, hogy „látjuk-e ennek a technológiai fejlődésnek az előnyeit az utóbbi időben”.

„Korábban pozitívabb voltam, de miután láttam a Luna, a Terra és most az FTX ügyeket… Nem tudom, [hogy] látjuk-e majd ennek az új technológiának a valódi hasznát, legalábbis a monetáris politika szempontjából” – mondta Rhee.


Olvastad már? Az Ukrán Nemzeti Bank bevezetné a digitális hrivnyát

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.