Hatalmasat ugrott etherutalások forgalma, mi ennek az oka?

Az ether az egyik legjobban teljesítő kriptovaluta volt az elmúlt napok során, a mostani áremelkedéssel pedig még távolabbra került a nemrég elért mélypontjától.
Az emelkedéshez a kiterjedt piac fellendülése is hozzájárulhatott, de valószínűleg az válthatta ki, hogy a hírek szerint jelentős intézményi pénzek mozogtak az etherbe 2020 első negyedéve során.
A nagymértékű ethertranzakciók száma jelentősen megemelkedett, amely azt mutatja, hogy nagy játékosok utalnak tokeneket a bika lendület közepette.

Bitcoin vásárlás, eladás gyorsan, kényelmesen, egyszerűen, biztonságosan. Válts kriptovalutát, mint például az Ether, Litecoin, Bitcoin Cash. Kattints a részletekért!

Jelentős mennyiségű intézményi vagyon áramolhatott az Ethereumba

A Grayscale Investment legújabb negyedéves jelentése alapján a cég szerint a legtöbb ether-alapba egyre több pénzt utalnak, ezzel március 10-e óta először vette át a vezetést a bitcointól.

Forrás: Grayscale

Jelentős intézményi pénzek beáramlásával zárul az ether negyedéve, és egyre több intézmény próbál beszállni.
Spenver Noon, a kriptobefektetésekkel foglalkozó DTC Capital főnöke is hozzászólt az „okospénzek” etherbe való beszállásához:

 „Az intézményi befektetők ethert vásárolnak. Kiderült a titok. A Grayscale cikke alapján: 110 millió dollár áramlott az Ethereum-alapokba az első negyedév során. Ez több mint az előző két év összesített értéke (95,8 millió dollár).”

Egyelőre nem tudni, hogy mi okozta ezt a hirtelen emelkedést, de lehetséges, hogy részben az áll mögötte, hogy az ether túlteljesítette a bitcoint az év nagy része során.

Hirtelen megugrott a nagy értékű ethertranzakciók száma

Az IntoTheBlock blokkláncelemző cég adatai szerint az elmúlt napok során több mint 120 %-ot ugrott a nagy értékű ethertranzakciók száma.
A 100 000 dollár fölötti tranzakciók tartoznak ebbe a kategóriába, április 15-én 360 ilyen tranzakció volt, majd másnap 819. Ez egybeesett a Grayscale adatainak megjelenésével, valamint az árfolyam is 150 dollárról 175 dollárig emelkedett.
2020 óta jelentősen megugrott a nagy értékű ethertranzakciók száma, az átlagértékük jelentősen megemelkedett a 2019-es adatokhoz képest, amikor naponta 180 és 290 körül mozgott a számuk.

Forrás: IntoTheBlock

Ennek a mutatónak a megemelkedés az intézmények beszállásának lehet a következménye, amely egy pozitív jel lehet az Ethereum növekedésének szempontjából.

Olvastad már? Pénzt osztogat az Egyesült Államok? Havi 2000 dollár közel mindenkinek

Forrás: cryptoslate.com
Kiemelt kép: Bit Gid
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.