Három nagy kriptopénz esetében is kamatozást vezet be a Bitfinex

A Bitfinex kriptotőzsde nemsokára három különböző kriptopénz esetében is elérhetővé teszi az éves 6,2%-os kamatozást.

Egy szeptember 30-ai bejelentés szerint a Bitcoin- és Ethereum-tulajdonosok nemsokára éves 6,2%-os (APY) megtérülést érhetnek el megtakarításaikra a Celsius Networkkel kötött megállapodás keretén belül, miközben az XRP-re 4,91% APY kamat lesz elérhető.

A kölcsönplatform, amely jelenleg nagyjából 150.000 felhasználójának több mint egymilliárd coinját kezeli, azt mondta, a tokenek napi szinten kamatoznak majd, a kamatkifizetések pedig hetente lesznek elérhetők.
Az új funkció bevezetésére a Cointelegraph értesülései szerint leghamarabb október 15-én kerülhet sor.

„Elvárásaink szerint ez a kínálat tetszeni fog majd azon felhasználóinknak, akik hosszú távú befektetésként vettek bitcoint, valamint azoknak is, akik holdolás révén szeretnének jövedelemre szert tenni” – mondta Paolo Ardoino, a Bitfinex technikai vezetője.

A tőzsde jelenleg jobb APY-t kínál a BTC, ETH és XRP esetében, mint amennyit az átlagos fiat megtakarítási számlák, amellyel a Bitfinex bizonyos tekintetben a bankokkal veszi fel a versenyt.
Bár több hagyományos befektető továbbra is kevésbé tartja kockázatosnak a bankokat, mint a kriptopénzeket, az éves kamatlábak még így is alig haladják meg az 1-2%-ot.
Másrészt viszont a kriptopénzek árfolyama gyakran nagyobb fluktuációt produkálnak egyetlen nap alatt, mint a Bitfinex által kínált éves kamat, így aztán pró és kontra vélemények egyaránt lehetnek mindkét oldalon.

Alex Mashinsky, a Celsius vezérigazgatója gyakran hangoztatja, miszerint a kölcsönplatform célja, hogy „100 millió új embert hozzon be a kripto[világ]ba”.
A felhasználók jelenleg 15,89 APY-t érhetnek el 12 stabilcoin esetében a platform használatával.
A Coinbase hasonló rendszert indított el nemrég kriptokereskedői számára, akik 2% APY-t kapnak Dai-megtakarításaik után és 0,15%-ot az USD Coin esetében.

Olvastad már? Bitcoin: a nehézségi szalag mozgása bika trendre utal

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.