Három nagy kriptopénz esetében is kamatozást vezet be a Bitfinex

A Bitfinex kriptotőzsde nemsokára három különböző kriptopénz esetében is elérhetővé teszi az éves 6,2%-os kamatozást.

Egy szeptember 30-ai bejelentés szerint a Bitcoin- és Ethereum-tulajdonosok nemsokára éves 6,2%-os (APY) megtérülést érhetnek el megtakarításaikra a Celsius Networkkel kötött megállapodás keretén belül, miközben az XRP-re 4,91% APY kamat lesz elérhető.

A kölcsönplatform, amely jelenleg nagyjából 150.000 felhasználójának több mint egymilliárd coinját kezeli, azt mondta, a tokenek napi szinten kamatoznak majd, a kamatkifizetések pedig hetente lesznek elérhetők.
Az új funkció bevezetésére a Cointelegraph értesülései szerint leghamarabb október 15-én kerülhet sor.

„Elvárásaink szerint ez a kínálat tetszeni fog majd azon felhasználóinknak, akik hosszú távú befektetésként vettek bitcoint, valamint azoknak is, akik holdolás révén szeretnének jövedelemre szert tenni” – mondta Paolo Ardoino, a Bitfinex technikai vezetője.

A tőzsde jelenleg jobb APY-t kínál a BTC, ETH és XRP esetében, mint amennyit az átlagos fiat megtakarítási számlák, amellyel a Bitfinex bizonyos tekintetben a bankokkal veszi fel a versenyt.
Bár több hagyományos befektető továbbra is kevésbé tartja kockázatosnak a bankokat, mint a kriptopénzeket, az éves kamatlábak még így is alig haladják meg az 1-2%-ot.
Másrészt viszont a kriptopénzek árfolyama gyakran nagyobb fluktuációt produkálnak egyetlen nap alatt, mint a Bitfinex által kínált éves kamat, így aztán pró és kontra vélemények egyaránt lehetnek mindkét oldalon.

Alex Mashinsky, a Celsius vezérigazgatója gyakran hangoztatja, miszerint a kölcsönplatform célja, hogy „100 millió új embert hozzon be a kripto[világ]ba”.
A felhasználók jelenleg 15,89 APY-t érhetnek el 12 stabilcoin esetében a platform használatával.
A Coinbase hasonló rendszert indított el nemrég kriptokereskedői számára, akik 2% APY-t kapnak Dai-megtakarításaik után és 0,15%-ot az USD Coin esetében.

Olvastad már? Bitcoin: a nehézségi szalag mozgása bika trendre utal

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.