Gemini ígérete $4M, hogy kompenzálja Bitcoin szén-dioxid-kibocsátás

Az amerikai Gemini kriptovaluta-tőzsde új kezdeményezést indított, amelynek célja a Bitcoin szén-dioxid-kibocsátásának ellensúlyozása.
A Bitcoin-bányászat káros környezeti hatásaival kapcsolatos növekvő aggodalmak közepette a Gemini kriptotőzsde elindította a „Gemini Green” nevű új, hosszú távú kezdeményezését, amelynek célja a tőzsde letétjében lévő kriptopénzek által okozott szén-dioxid-kibocsátás kompenzálása.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A cél elérése érdekében a Gemini partnerségre lépett a Climate Vault nevű, a Chicagói Egyetem által működtetett nonprofit szervezettel.
Csütörtöki bejelentésében a tőzsde közölte, hogy idén január 1. és június 30. között több mint 4 millió dollár értékben vásárolt szén-dioxid-kibocsátási engedélyeket, hogy kompenzálja a Bitcoin-hálózat használatából származó szén-dioxid-kibocsátást.
A szén-dioxid-engedély, amelyet néha szén-dioxid-kreditnek is neveznek, egyfajta bérlet, amely lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy bizonyos mennyiségű üvegházhatású gázt juttassanak a légkörbe.
Minél többet szennyez egy vállalat, annál több kreditre van szüksége a kibocsátások ellentételezéséhez.
Ez ösztönzőleg hat a kibocsátás csökkentésére. Ha egy vállalat kevesebb üvegházhatású gázt termel, mint amennyit a kiosztott engedélyek megengednek, akkor az engedélyeket nyereségként értékesítheti tovább.
Azzal, hogy a Gemini elindította klímatudatos kezdeményezését, más nagy kriptotőzsdék nyomdokaiba lép, mint például a BitMEX és az FTX, amelyek mindketten a múlt hónapban kezdték meg a szén-dioxid-kibocsátás kompenzálását.

A „felhasználás” fogalmát a Gemini úgy határozza meg, mint „a bányászati folyamat azon része, amelyből mi profitálunk”, vagyis a bányászok azon energiafelhasználása, amelyet a tőzsde kriptovalutáinak biztosításaira fordítanak.

„Úgy véljük, hogy ez a letétkezelési alapú megközelítés pontosabban tükrözi a Gemini Bitcoin-hálózati felhasználását, szemben a tranzakcióalapú megközelítéssel, amely figyelmen kívül hagyja azt a tényt, hogy a nyugalmi állapotban lévő Bitcoinokat is a bányászati folyamat biztosítja” – közölte a tőzsde.

A Gemini szerint az átlagos napi összesített Bitcoin-egyenlegük idén eddig 250.843 BTC, azaz mai árfolyamon számolva több mint 8,4 milliárd dollár. A tőzsde becslése szerint a Bitcoin-hálózat 1,43%-át használja.
Az a 4 millió dollár, amelyet a Gemini a Climate Vaultnak adományozott a szén-dioxid-engedélyekért cserébe, állítólag több mint 340.000 tonna szén-dioxid légkörbe jutását akadályozza meg, ami „közel egymilliárd átlagos személyautó által megtett kilométerrel egyenértékű”.
Ezenkívül a Gemini azt mondta, hogy támogatni fogja azokat a vállalatokat, projekteket és nonprofit szervezeteket, amelyek arra összpontosítanak, hogy nagyobb fenntarthatóságot hozzanak a kriptoiparba.

A kezdeményezés ezen részének köszönhetően a New York-i székhelyű tőzsde 1 millió dollárt különített el a Gemini Opportunity Fundnak, egy adományozói alapnak, amelyet eredetileg a Bitcoin Core-fejlesztők támogatására hoztak létre.
A Gemini emellett hangsúlyozta elkötelezettségét „a környezetvédelmi felelősségvállalás mércéjének emelése mellett az egész kriptoiparban”, hozzátéve, hogy további pénzeszközöket tervez elkülöníteni a Bitcoin-bányászok által felhasznált nem megújuló energia további kompenzálására.

Olvastad már? A MtGox csalási ügyében egyelőre nem indítanak csoportos pert

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.