Gemini ígérete $4M, hogy kompenzálja Bitcoin szén-dioxid-kibocsátás

Az amerikai Gemini kriptovaluta-tőzsde új kezdeményezést indított, amelynek célja a Bitcoin szén-dioxid-kibocsátásának ellensúlyozása.
A Bitcoin-bányászat káros környezeti hatásaival kapcsolatos növekvő aggodalmak közepette a Gemini kriptotőzsde elindította a „Gemini Green” nevű új, hosszú távú kezdeményezését, amelynek célja a tőzsde letétjében lévő kriptopénzek által okozott szén-dioxid-kibocsátás kompenzálása.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A cél elérése érdekében a Gemini partnerségre lépett a Climate Vault nevű, a Chicagói Egyetem által működtetett nonprofit szervezettel.
Csütörtöki bejelentésében a tőzsde közölte, hogy idén január 1. és június 30. között több mint 4 millió dollár értékben vásárolt szén-dioxid-kibocsátási engedélyeket, hogy kompenzálja a Bitcoin-hálózat használatából származó szén-dioxid-kibocsátást.
A szén-dioxid-engedély, amelyet néha szén-dioxid-kreditnek is neveznek, egyfajta bérlet, amely lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy bizonyos mennyiségű üvegházhatású gázt juttassanak a légkörbe.
Minél többet szennyez egy vállalat, annál több kreditre van szüksége a kibocsátások ellentételezéséhez.
Ez ösztönzőleg hat a kibocsátás csökkentésére. Ha egy vállalat kevesebb üvegházhatású gázt termel, mint amennyit a kiosztott engedélyek megengednek, akkor az engedélyeket nyereségként értékesítheti tovább.
Azzal, hogy a Gemini elindította klímatudatos kezdeményezését, más nagy kriptotőzsdék nyomdokaiba lép, mint például a BitMEX és az FTX, amelyek mindketten a múlt hónapban kezdték meg a szén-dioxid-kibocsátás kompenzálását.

A „felhasználás” fogalmát a Gemini úgy határozza meg, mint „a bányászati folyamat azon része, amelyből mi profitálunk”, vagyis a bányászok azon energiafelhasználása, amelyet a tőzsde kriptovalutáinak biztosításaira fordítanak.

„Úgy véljük, hogy ez a letétkezelési alapú megközelítés pontosabban tükrözi a Gemini Bitcoin-hálózati felhasználását, szemben a tranzakcióalapú megközelítéssel, amely figyelmen kívül hagyja azt a tényt, hogy a nyugalmi állapotban lévő Bitcoinokat is a bányászati folyamat biztosítja” – közölte a tőzsde.

A Gemini szerint az átlagos napi összesített Bitcoin-egyenlegük idén eddig 250.843 BTC, azaz mai árfolyamon számolva több mint 8,4 milliárd dollár. A tőzsde becslése szerint a Bitcoin-hálózat 1,43%-át használja.
Az a 4 millió dollár, amelyet a Gemini a Climate Vaultnak adományozott a szén-dioxid-engedélyekért cserébe, állítólag több mint 340.000 tonna szén-dioxid légkörbe jutását akadályozza meg, ami „közel egymilliárd átlagos személyautó által megtett kilométerrel egyenértékű”.
Ezenkívül a Gemini azt mondta, hogy támogatni fogja azokat a vállalatokat, projekteket és nonprofit szervezeteket, amelyek arra összpontosítanak, hogy nagyobb fenntarthatóságot hozzanak a kriptoiparba.

A kezdeményezés ezen részének köszönhetően a New York-i székhelyű tőzsde 1 millió dollárt különített el a Gemini Opportunity Fundnak, egy adományozói alapnak, amelyet eredetileg a Bitcoin Core-fejlesztők támogatására hoztak létre.
A Gemini emellett hangsúlyozta elkötelezettségét „a környezetvédelmi felelősségvállalás mércéjének emelése mellett az egész kriptoiparban”, hozzátéve, hogy további pénzeszközöket tervez elkülöníteni a Bitcoin-bányászok által felhasznált nem megújuló energia további kompenzálására.

Olvastad már? A MtGox csalási ügyében egyelőre nem indítanak csoportos pert

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.