Furcsa kérést intézett az FTX a csődbíróhoz – 56 millió a tét

Az FTX kérése 56 millió Robinhood Markets-részvénnyel kapcsolatos, amely jelenleg mintegy 450 millió dollárt ér.

A bajba jutott FTX kriptotőzsde az Egyesült Államok csődbírójának segítségét kérte, hogy megakadályozza a BlockFi kriptohitelező céget abban, hogy igényt tartson a Robinhood mintegy 450 millió dollár értékű részvényeire, amelyeket a volt vezérigazgató, Sam Bankman-Fried vásárolt.

November 28-án a BlockFi pert indított, amelyben követelte, hogy az Emergent Fidelity Technologies, Bankman-Fried holdingtársasága adjon át 56 millió Robinhood Markets-részvényt.

A részvényeket állítólag a BlockFi által az Alameda Research kriptokereskedő cégnek nyújtott hitelek biztosítékaként helyezték el.

Mind a csődbe ment tőzsde, mind az Alameda csődöt jelentett, mielőtt a BlockFi-hitelek rendezése megtörtént volna.

A kriptotőzsde azonban egy amerikai csődbírósághoz benyújtott beadványon keresztül azzal érvelt, hogy a törvény megvédi a vállalatot az adósságbehajtási törekvésektől.

Bankman-Fried tőzsdéje azt állította, hogy a részvények az Alameda Research tulajdonában vannak, és ragaszkodott ahhoz, hogy a bajba került FTX-vállalatok tartsák meg a részvényeket, amíg a tulajdonjoggal kapcsolatos egyéb követelésekkel kapcsolatos vizsgálatok folyamatban vannak.

A BlockFi mellett a Bankman-Fried és a tőzsde hitelezője, Yonathan Ben Shimon is igényt tart a részvényekre.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Karácsonyi kuponkód 15% kedvezmény: KaracsonyKw

Más lehetősége is van az FTX-nek

Ha a bíróság úgy dönt, hogy elutasítja a részvények megtartására irányuló kérelmet, az FTX egy alternatív megközelítést is javasolt, amely a vagyontárgyak „automatikus felfüggesztésének meghosszabbításával” járna.

Ez a tőzsde szerint „biztosítani fogja, hogy minden hitelező – beleértve a BlockFi-t és a többieket is – részt vehessen egy rendezett követeléskezelési folyamatban”.

Kapcsolódó cikk: A Demokrata párt visszaküldött 1 millió dollárt a károsultaknak az FTX adományából

Miután azt állította, hogy csak 100 ezer dollár maradt a bankjában, Bankman-Friedet nemrég szabadon engedték, megfelelve a szigorú óvadéki feltételeknek 250 millió dollár értékben. Az óvadékot az FTX volt vezérigazgatójának szülei biztosították a kaliforniai székhelyű házuk tőkéjének felhasználásával.

A kriptoközösség értetlenül állt az előtt, hogy Bankman-Fried hogyan tudta teljesíteni a leküzdhetetlennek tűnő követelményt, miután azt állította, hogy nem sok pénze maradt.

Egyesek még azzal is megvádolták a volt vezérigazgatót, hogy lopott ügyfélpénzeket használt fel, hogy megússza a börtönt. Mások megkérdőjelezik Bankman-Fried méltányosságát, hogy az ünnepeket egy luxusotthonban tölthette.


Olvastad már? Továbbra sem mozdul a bitcoin

Forrás: Cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.