Frissítést kapott a Bitcoin-protokoll, immáron „atombiztos”

A Bitcoin Core kiadta a protokoll legújabb, 0.19.0.1-es verzióját, amely tovább erősíti, hogy az árfolyam összeomlása ellenére a bitcoin továbbra is fejlődik.

Az új verzióval alapértelmezettek lettek a SegWit-címek

A most megjelent kiadás legnagyobb újdonsága, hogy a felhasználók alapértelmezetten egy Bech32-címet kapnak. Ez azt jelenti, hogy a SegWit lett az alapértelmezett lehetőség, amely csökkenti a tranzakciós terheket.
A felhasználók megváltoztathatják ezt, ha hagyományos címet szeretnének használni.
Az új verzió apró, de fontos változtatásokat hoz a bányászok és tesztelők számára, ami azt sugallja, hogy a Bitcoin Core csapata nem adta fel a koin fejlesztését.


Az új verzió éppen akkor érkezett, mikor a bitcoin árfolyama a javulás jelét mutatta – ismét 7000 dollár felett van az eladások megállásával. Az új verzió azonban felvetette a bitcoin cenzúrázásának kérdését.
Nick Szabo szerint a Bitcoin-protokoll és -főkönyv, akár egy nukleáris háborúnak is ellenállna.

A Bitcoin-csomópontok továbbra is a fejlett országokra korlátozódnak

A Bitcoin hálózatát több mint 9300 csomópont futtatja, azonban egyes szkeptikusok szerint ez nem teljesen igaz. Továbbra is Kína és az USA a vezető a csomópontok számában, azonban a fejlett országokon kívül nem nagyon találni node-okat.
Egyesek szerint a Bitcoin-csomópontokot a Tor hálózatán keresztül is futtatnak, így ezek nem láhatók a megszokott hálózat felfedezőkkel. Emellett legalább egy csomópont egy műholdon található.
A csomópontok szerepe nagyon fontos, azonban azok elhallgattatása és cenzúrája is fennállhat. A bitcoin eddig elegendő csomóponttal rendelkezett, hogy megelőzze a dupla költéseket.
A megosztott főkönyv teljes mérete már több mint 260 gigabájt, ami számottevő, bár továbbra is mindenki számára elérhető, aki csomópontot futtatna.
A bányászok továbbra is aktívak, ismét 106 EH/s fölött áll a hashráta, és nem is mutatja a gyengülés jeleit. A bitcoin támogatói továbbra is bíznak a kriptopénz hosszú távú sikerében, a rövid távú ármozgások ellenére.
A GitHub nemrég a Svalbardban található sarkvidéki bunkerjában helyezte el egyes kódbázisait, köztük a Bitcoin Core kódját is, legalábbis a korábbi verziót.
A kód megőrzésével a Bitcoin protokoll további védelmet élvez egy esetleges atomháborúval szemben.
Bryce Weiner viccként azt mondta, hogy a bitcoin blokkláncát idővel szerzetesek fogják fejben számolni, és postagalambbal fogják azt elosztani.

Olvastad már? Mi a blokklánc és miért biztonságos

Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Új szintre lép a tokenizált hitelezés a Kraken és a Maple együttműködésével

A Kraken kriptotőzsde és a Maple eszközkezelő onchain raktárfinanszírozási konstrukciót indított kriptóval fedezett hitelekhez. Ezzel a hagyományos hitelpiacokon széles körben használt hitelezési struktúrát ültetik át...

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Nyomás alatt az XRP árfolyama, miközben a tőzsdei kínálat tovább fogy

Az XRP alig 1 dollár felett forog, így a token az év eddigi leggyengébb árfolyamszintjén áll. A blokkláncon mért adatok azonban más képet mutatnak. A tőzsdéken...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.