Freddy Zwanzger: eddig minden Ethereum-gyilkos elbukott

„Egyetlen Ethereum-gyilkos sem volt sikeres a régi időkből, és nem számítok arra, hogy bármelyikük is sikerrel járjon” – mondta a Blockdaemon Ethereum-vezetője a Cointelegraph-nak.
Freddy Zwanzger, a Blockdaemon ETH-ökoszisztémájának vezetője úgy véli, hogy az Ethereum az elkövetkező években is meg fogja tartani vezető pozícióját a kriptoökoszisztémában, köszönhetően az okosszerződések platformjaként való hasznosságának és a hálózat fúziót követő frissítéseinek.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Zwanzger a Cointelegraph-nak az Ethereum Community Conference (EthCC) során ezen a héten tartott konferencián beszélt:

„Továbbra is vezető szerepet fog betölteni. Úgy értem, nyilvánvalóan ez az első és legfontosabb okosszerződés-platform, és ez nem fog változni”.

A Blockdaemon egy intézményi szintű blokklánc-infrastruktúra platform, amely csomópontüzemeltetést és infrastrukturális eszközöket kínál blokkláncprojektek számára.
A Blockdaemon munkatársa célba vette az úgynevezett „Ethereum-gyilkosokat” – a konkurens első rétegű blokkláncokat – is, amelyek megpróbálták ledönteni az Ethereumot vezető pozíciójából, de nem jártak sikerrel.

„Egyetlen Ethereum-gyilkos sem volt sikeres a régi időkből, és nem számítok arra, hogy bármelyikük is sikerrel járjon.”

Az „Ethereum-gyilkosokként” emlegetett kriptoprojektek közé tartozik többek között a Solana, a Cardano, a Tezos és a Polkadot. Számos ilyen blokklánc alacsonyabb díjakkal és gyorsabb tranzakciókkal kecsegtet, de kevesebb aktív fejlesztővel rendelkezik, és bizonyos blokkláncoknál kisebb hangsúlyt fektetnek a decentralizációra.
A mai napig egyiknek sem sikerült kiszorítania az Ethereumot a piaci tőkeértéket tekintve a második helyről. A Cardano és a Solana jelenleg a nyolcadik és kilencedik helyen áll, a Polkadot a 11., míg a Tezos a 37. helyen szerepel a Coinmarketcap szerint.

Zwanzger úgy véli, hogy a közelgő egyesülés tovább fogja lendíteni az Ethereumot előre és felfelé a technológia és az ár tekintetében.
„Nagyon sok jó dolog van benne, mint például a környezetbarátiság, [és] mindenféle dolog, ami sok ember számára előnyös. A stake-elés lehetőségével még vonzóbbá válik” – mondta.

„Az erő és az elkötelezettség jele, hogy az útiterv megvalósul.”

Az Ethereum Merge magában foglalja az energiaigényes proof-of-work (PoW) bányászati konszenzusról a proof-of-stake (PoS) modellre való áttérést, és az előzetes tervek szerint szeptember 19-e körül kerül bevezetésre.
Zwanzger azonban elismerte, hogy az Ethereum nagy jövőbeli kihívása továbbra is a skálázhatóság lesz.

„Az Ethereum eredeti ütemterve a shardingra összpontosított, de ez már nem annyira van így. Most egy roll-up-központú útitervünk van, tehát a skálázás egy második rétegű megoldásokon keresztül történik”.

A „proof-of-work” konszenzusmodell jelenleg lehetővé teszi, hogy a blokklánc másodpercenként 15-20 tranzakciót (TPS) dolgozzon fel a Blockchair adatai szerint.
A másodpercenkénti tranzakciók számának kvantumugrása valamikor 2023-ban várható, amikor az Ethereum-hálózat bevezeti a shardingot.
A sharding egy többfázisú fejlesztés, amely az Ethereum skálázhatóságának és kapacitásának javítását szolgálja azáltal, hogy a teljes hálózatot több részre osztja a hálózati kapacitás növelése érdekében.
A sharding kéz a kézben fog működni a második rétegű megoldásokkal a hálózat skálázhatóságának további „felturbózása” érdekében.
A shardingot követően Vitalik Buterin társalapító állítása szerint a hálózat akár 100.000 TPS tranzakciós sebességre is képes lesz.

Olvasatad már? Csökken a félelem a kriptopiacon

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.