Félrevezető volt a Kriptoworld tegnapi, dupla költéssel kapcsolatos cikke

A Kriptoworld megtévesztően fogalmazott a január 23-án megjelent, „Bitcoin-duplaköltést észlelhettek a vadonban” című cikkében az állítólagos dupla költéssel kapcsolatban.
Mivel bejegyzésünkből nem szűrhető le egyértelműen, hogy aggodalomra semmi ok – nem történt dupla költés, valamint nem taglalja részletesebben a történteket, szükségesnek tartjuk ennek a cikknek a megjelentetését.
Amit mindenképp fontos tudni, hogy a témában az általunk forrásként megjelölt Cointelegraph a messze földön híres Bitcoin-utálók (BCH, BSC) közösségéből szólította meg „szakértőit”, amit feltüntettünk ugyan, de azt nem mondtuk, hogy tessék fenntartásokkal kezelni, amit ezek a Bitcoinnal kapcsolatban mondanak.
Alább teljes terjedelmében közöljük Csabai Csaba, a hazai Inlock kölcsönplatform vezérigazgatójának az említett cikkel kapcsolatos véleményét amely a Crypto Trader Hungary Facebook-csoportban jelent meg.

Elnézést, hogy ezt kell írnom, de maga a cikk félrevezető és félremagyarázó. Az egész folyamat, ami itt fel van fújva a Bitcoin hálózat teljesen természetes velejárója. Olyan esemény, hogy ugyanarra a block magasságra közel egyszerre két bányász készít blokkot az igen sűrűn előfordul, erről szól a játékelmélet. Az szintén természetes, hogy az ilyenkor keletkező két blokkban lehetnek doublespendingek, hiszen nyilvánvaló, hogy a két blokk a keletkezés pillanatban érvényes mindenki számára. Majd ezt követően elindul a verseny, hogy melyik blokkra épül tovább a lánc és a győztes blokk kiüti a nyeregből az árva blokkot, ezáltal megszűnik a double spending. Ha valaki szerint ez nem igaz, akkor mutasson nekem két olyan tranzakciót az aktuális láncon, ami ugyanazt az inputot költi el vagy olyan inputot küld el, ami nem létezett korábban. Egyikre sincs példa, ha lenne, akkor jogos lenne a kritika, de így ez csak fake news. A cikk azon része pedig kifejezetten bosszantó, ami cáfolja, hogy Nakamoto megoldotta volna a double spendinget. Sajnálom, hogy a hazai kripto média is felült a double-spending FUD-nak, ezzel asszisztálva több száz vagy akár ezer bizonytalan kezdő befektetőnek meghozni a rossz döntést.

A (nem ajánlott) cikkünket ide kattintva olvashatjátok el.
Tehát, hogy most egyértelműek legyünk: a Bitcoin hálózatán nem történt dupla költés. A Bitcoin hálózata továbbra is stabil és egészséges.
Akárcsak a hazai kriptoközösség, amelynek éberségéért nagyon hálásak vagyunk.

Olvastad már? Bill Miller értékalapú befektető is számtalan értéket lát a bitcoinban

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.