Elon Musk súlyos recesszióra figyelmeztet

A Tesla vezérigazgatója és Twitter főnöke, Elon Musk súlyos recesszióra figyelmeztetett az Egyesült Államokban.

A milliárdos hangsúlyozta, hogy a Federal Reserve-nek „azonnal” csökkentenie kell a kamatokat, kiemelve, hogy a Fed „masszívan felerősíti egy súlyos recesszió valószínűségét”.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Elon Musk súlyos recesszióra figyelmeztet

A Tesla vezérigazgatója és a Twitter vezetője, Elon Musk szerdán súlyos recesszióra figyelmeztetett az Egyesült Államokban.

Vincent Yunak válaszolva, aki azt tweetelte, hogy „2023-ban valódi gazdasági recesszióra számít”, Musk aggasztónak nevezte a tendenciát, hangsúlyozva, hogy a Federal Reserve-nek „azonnal csökkentenie kell a kamatokat”.

A milliárdos hangsúlyozta, hogy a Fed „masszívan felerősíti egy súlyos recesszió valószínűségét”.

recesszió
Forrás: twitter.com

Sven Henrich, a Northmantrader alapítója és vezető piaci stratégája csatlakozott a beszélgetéshez.

Musknak és Yunak így válaszolt:

„Ironikus módon a Fed továbbra is pozitív GDP-növekedést prognosztizál a jövő évre, minden nyilvánvaló jel ellenére. De ugyanezt tették 2008-ban is. Mint mindig, pánikszerűen csökkenteni fogják a kamatokat, amint a recesszió hatása itt van & aztán előre nem látható tényezőket fognak okolni.”

Egy másik tweetben Henrich leírta:

„A Fed túl sokáig túl laza maradt, túl sokáig teljesen félreértelmezve az inflációt, és most agresszívan szigorítottak a valaha volt legmagasabb adósságkonstrukcióba anélkül, hogy figyelembe vették volna ezeknek a kamatemeléseknek azok késleltetett hatásait, kockáztatva, hogy ismét későn fogják felismerni az okozott károkat.

Musk egyetértett, így tweetelve: „Pontosan.”

Sokan egyetértettek Muskkal. Az egyikük azt mondta:

„Musknak valójában igaza van ebben. Az inflációt most elsősorban az ingatlanpiac hajtja, és a kamatlábak jelenleg olyan magasak, hogy összeomlanak a lakásépítési beruházások, ami azzal fenyeget, hogy súlyosbítja az alapproblémát.”

Egy másik azt írta:

„Helyes. A magasabb kamatlábak ártanak az embereknek. A kamatemelések mint inflációs fedezet mindig is vázlatos elképzelés volt.” Néhányan azt mondták, hogy a Fedet „el kellene törölni”.

Októberben Musk azt mondta, hogy a recesszió 2024 tavaszáig tarthat.

Augusztusban úgy gondola, hogy az infláció elérte a csúcsot, és 18 hónapig recesszióban leszünk.

Szeptemberben a Tesla-főnök arra figyelmeztetett, hogy egy nagyobb Fed-kamatemelés a deflációt kockáztatja.


Olvastad már? Éledezik az Ethereum (ETH)

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.