Elon Musk elmondta, mit is gondol a bitcoinról és a kriptoról

Elon Musk, a SpaceX és a Tesla vezérigazgatója már számos misztikus Twitter-üzenetet írt a kriptopénzekről, de egy január 20-ai podcastban végre megosztotta valós gondolatait.

Főleg az illegális tranzakciókról beszélt, hozzátéve, hogy „megoszlanak a véleményei a bitcoinról.”

A milliárdos nemrég azután került a figyelem középpontjába, hogy számos rövid és rejtélyes üzenetet írt a kriptopénzekről. Január 10-én egy üzenetben azt írta, „*nem* a bitcoin a jelszavam”.
2019 áprilisában egy üzenetben azonban azt írta, hogy „a kriptopénz a jelszavam”.
Ezeket sokan viccnek gondolták, akárcsak azt, hogy „a Tesla 420 dolláron lekerül a tőzsdéről”. Musk múltja azonban a pénzügyi technológiákhoz köthető.
1999-ben ő alapította meg az X.com-ot, egy olyan internetes bankot, amelyet ma PayPal néven ismerünk.
A céget a podcastban is megemlítette:

„Ha a PayPal véghez vitte volna a terveimet, akkor szerintem most a világ legértékesebb cége lehetne.”

A fehér könyv ötletes

A podcast házigazdája ezután megkérdezte Muskot, hogy mit gondol a bitcoinról és a kriptopénzekről, ugyanis ezek sokban hasonlítanak az X.com-hoz. Musk erre felelte, hogy „megoszlanak a véleményeim a bitcoinról.”

Satoshi fehér könyvéről úgy hiszi, hogy „nagyon ötletes”.  Hozzátette, hogy a kriptopénzekről alkotott álláspontja általában „feldühíti a kritpopénzekkel foglalkozó embereket.”

„Vannak tranzakciók, amelyek nem törvényes keretek között zajlanak, ezeket általában készpénzzel rendezik. De ahhoz, hogy illegális tranzakciók történjenek a készpénzt legális tranzakciókra is használni kell. Így kell egy illegális-legális híd, és szerintem itt jönnek a képbe a kriptopénzek.”

Musk szerint a készpénzt egyre nehezebb használni, de bármilyen alternatívának szintén alkalmasnak kell lennie legális és illegális célokra, különben „nem lenne értelme”.
Annak ellenére, hogy Elon Musk nem áll ki teljesen a kriptopénzek mellett, egy célra tökéletesnek találja őket:

„Kell lennie egy áthidalásnak a legálisból az illegálisba. Itt léphetnek a kriptopénzek a készpénz helyébe. Nem tudom elképzelni, hogy a kriptopénz csak a tranzakciók adatbázisa lenne.”

Az illegális tevékenységek negativitásának ellenére hangsúlyozta, hogy „nem ítélkezik a kriptopénzekről.”

Bővült Magyarország legnagyobb bitcoin automata hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit Budapesten az Árkádban, a Westendben és az Alleeban, illetve Miskolcon, a Miskolc Plázában.

Musk szerint a kormányok számos dologban követnek el túlkapásokat:

„Szerintem nagyon sok olyan dolog van, amelynek nem kellene illegálisnak lennie. Úgy hiszem, hogy a kormány túl sok törvényt hoz és nem kellene ennyi dolgot illegálissá tenni.”

Ugyan Musk nem támogatja teljes mértékben a kriptopénzeket, de nem is ellenzi őket.
Az interjúban azt is elmondta, hogy a „bankok bajban vannak”, valamint, hogy elsődleges ellenfelük az olyan cégek, mint a Stripe.

Olvastad már? Charlie Lee közösségi adót vezetne be a litecoin bányászatára

Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.