Elon Musk: A Twitter már nem tart a csőd felé

A Tesla vezérigazgatója és a Twitter vezetője, Elon Musk megerősítette, hogy a közösségimédia-vállalat már nincs „a csőd felé vezető gyorsítósávban”.

Ennek ellenére a milliárdos hangsúlyozta, hogy még sok munka vár a platformra. „De összességében úgy tűnik, hogy jó irányba halad”.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Elon Musk szerint a Twitter nem fog egyhamar csődbe menni

A Tesla vezérigazgatója és a Twitter vezetője, Elon Musk a hétvégén elárulta, hogy a Twitter nem fog egyhamar csődöt jelenteni.

Ezt az All-In podcast szombati adásában mondta:

Megfelelően kézben tartjuk a kiadásokat, így a cég már nem a csőd felé vezető gyorsítósávban van.

„Eléggé hullámvasút volt” – tette hozzá. „Vannak magasságai és mélypontjai, hogy finoman fogalmazzak, de összességében úgy tűnik, hogy jó irányba haladunk”.

A podcast után Musk a Twitteren tisztázta, hogy a Twitter még nem biztonságos, és még „sok munka van hátra”.

elon musk

A Twitter-főnök továbbá megosztotta a podcastban: „Az én hibaszázalékom és úgymond a vezető twitteres szerepem idővel kevesebb lesz, de az elején sokkal több hibát fogunk elkövetni, mert új vagyok… Hé, még csak most kerültem ide, ember”.

Folytatta: „Ha megnézzük a tényleges javulás mértékét, ami a Twitternél történt a tekintetben, hogy a költségek nem őrültek, és a termékek szállítása összességében jó, akkor azt hiszem, ez nagyszerű – Jól teljesítünk, és jól csináljuk a dolgokat.”

A milliárdos már egyszer figyelmeztetett a Twitter csődjének lehetőségére, alig néhány héttel azután, hogy átvette a közösségi médiaplatformot.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Karácsonyi kuponkód 15% kedvezmény: KaracsonyKw

A Twitter pénzügyi gondjait a Twitter alkalmazottainak küldött első, novemberi e-mailjében osztotta meg:

Az előttünk álló gazdasági kép borzalmas… A csőd nem kizárt.

Miután október végén mintegy 44 milliárd dollárért megvásárolta a Twittert, Musk azonnal drasztikus változtatásokat eszközölt a platformon, mivel a szólásszabadságra helyezte a hangsúlyt.

Hamarosan a vállalat elvesztette a 100 legnagyobb hirdetőjének felét, amelyek a Twitter bevételeinek nagy részét tették ki.

Musk azóta is igyekszik bevételt generálni a közösségimédia-vállalatnak, többek között havi 8 dollárt kér a Twitter kék pipaért (iPhone-felhasználóknak 11 dollárt).

Musk nemrég megígérte, hogy lemond a Twitter éléről. „Lemondok a vezérigazgatói posztról, amint találok valakit, aki elég bolond ahhoz, hogy elvállalja a munkát! Utána már csak a szoftver és szerver csapatokat fogom vezetni” – tweetelte a múlt héten.


Olvastad már? Bitcoin technikai elemzés 12.27.

Forrás: news.bitcoin.com

Kiemelt kép: DonkeyHotey

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.