Előkerült a 2018-ban ellopott 11,4 millió dollárnyi IOTA nagy része

A németországi Iota (IOTA) alapítvány a Reutersnek elárulta, hogy előkerült a tavaly ellopott nagyjából 11 millió dollárnyi IOTA-token nagy része.

Olvastad már? 2018 a ponzik és az új módszerek éve volt

A hírügynökség szerint a feltételezett elkövetőt januárban, Oxfordban tartóztatták le. A nyomozást az Europol, illetve a német és a brit rendőrség végezte.

Az eljárást 2018 elején indították, miután több állampolgár lopásról számolt be a német rendőrségnél. Több mint 85 áldozatról tudunk, akiknek az ellopott Iotája nagyjából 10 millió eurót ér (11,4 millió dollár).
Dominik Schiener, a Iota társalapítója és társelnöke a Reutersnek azt nyilatkozta:

„Tudomásunk szerint az ellopott 10 millió eurónak már csak egy kis részét nem sikerült megtalálni. A különböző kriptotőzsdék zárolták a hacker fiókjait. Megpróbálta ugyan felhasználni a pénzt, de ez nem sikerült neki.”

A hírek szerint a kriptopénz jelenleg bizonyítékként van lefoglalva a bűnüldözési szervek által.
Schiener kiemelte, hogy a nyomozók korábban úgy gondolták, hogy egy szervezett csoport követte el a rablást, de a nyomok egy magányos elkövetőhöz vezettek, aki „egy teljesen átlagos életet élő, tanult állampolgár.” Az elkövető személyazonosságát nem tették nyilvánossá.

Feltételezések szerint a támadó egy kártevő Iotaseed-generáló programot használhatott.
Ő üzemeltette az iotaseed.io weboldalt, az itt létrehozott seedeket pedig saját magának is lementette. Ennek segítségével könnyen hozzáférhetett az áldozatok tárcáihoz. Ezt felhasználva saját tárcájába utalta az áldozatok iotaját.
Először a német szervek azonosították az Egyesült Királyságban élő férfit.
Tegnap mi is beszámoltunk arról, miszerint a kriptopénzekkel kapcsolatos bűntettek 2018-ban nagyjából 1,7 milliárd dollárnyi veszteségeket okoztak a befektetők számára. A cikk szerint háromszor annyi kriptopénzt loptak el 2018 első felében, mint 2017-ben összesen.
A Chainalysis nemrég megjelent elemzése szerint, nagyrészt két fő hackercsoport részesedett a csalásokban ellopott kriptopénzekből, összesen több mint egy milliárd dollárnyi kriptovalutából.
A Cointelegraph nemrég számolt be arról, hogy a dán állami energiavállalat, az Energinet társul a Iotával, hogy új területeken használják fel a kriptopénz technológiáját.
Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép napod!

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.