Elkerülhetetlen, hogy Oroszország legalizálja a kriptopénzeket a kereskedelmi miniszter szerint

„A kérdés az, hogy ez mikor fog megtörténni, hogyan fog megtörténni és hogyan lesz szabályozva. Most mind a központi bank, mind a kormány aktívan foglalkozik ezzel” – mondta Denis Manturov kereskedelmi miniszter.
Oroszország „előbb vagy utóbb” legalizálni fogja a kriptofizetéseket az Orosz Föderáció ipari és kereskedelmi miniszter, Denis Manturov szerint.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az ország kormánya 2022 folyamán vizsgálja a különböző kriptoelfogadási játékokat, de még nem véglegesített semmilyen konkrét politikát a digitáliseszköz-fizetésekkel kapcsolatban.
A legalizálását azonban az orosz pénzügyminisztérium a „Digitális pénznemekről” szóló áprilisi törvényjavaslatán keresztül javasolta.
A helyi média, a TASS május 19-i jelentése szerint Manturovot a héten a New Horizont oktatási fórumon kérdezték arról, hogy a legalizált kriptofizetések tervben vannak-e.

„Azt hiszem, igen. A kérdés az, hogy ez mikor fog megtörténni, hogyan fog megtörténni és hogyan lesz szabályozva. Most mind a központi bank, mind a kormány aktívan részt vesz ebben. De mindenki hajlik arra, hogy megértse, hogy ez az idő trendje, és előbb-utóbb egyik vagy másik formában megvalósul”.

„De még egyszer mondom, ennek törvényesnek, korrektnek kell lennie, összhangban a majdan megfogalmazott szabályokkal” – tette hozzá.

Az orosz Központi Bank (CBR) és a pénzügyminisztérium egészen a közelmúltig teljesen ellentétes nézeteket képviselt a kriptorendszer szabályozásával kapcsolatban, a központi bank a teljes betiltást, míg a minisztérium az adózás szabályozását szorgalmazta.
Még januárban a CBR a helyi kriptokereskedelem és bányászat általános betiltását javasolta a szektorhoz kapcsolódó potenciális „pénzügyi stabilitási kockázatok” miatt.
Az Ukrajnában zajló inváziót követően azonban a CBR a múlt hónapban elismerte, hogy túlságosan agresszív álláspontot képviselt a kriptoval szemben, ami megfojtotta a szektor növekedését.

Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!

A bank kormányzója, Elvira Nabiullina megjegyezte, hogy az országgal szemben bevezetett számos gazdasági szankció kulcsfontosságú szerepet játszott a kriptoellenes hozzáállás megváltoztatásában, mivel most arra törekszik, hogy a helyi digitális eszközök piacát „működő állapotba” hozza.

Olvastad már? A kamatemelés miatt lehet volatilis a BTC

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.