El Salvadorban nem kell adót fizetni a bitcoinos nyereségből a külföldi befektetőknek

A múlt héten a világon először vezette be egy állam, El Salvador, hivatalos fizetőeszközként a bitcoint.
Most egy új szabály lehetővé tenné a külföldi befektetők számára, hogy a bitcoinon elért árfolyamnyereség után ne kelljen adót fizetniük.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Javier Argueta, Nayib Bukele elnök jogi tanácsadója a sajtónak adott nyilatkozatában elmondta, „egyértelműen az a cél, hogy az ország vonzó legyen a külföldi befektetők számára, és sem a tőkenyereségen, sem más bevételen nem keletkezik adóteher”.

El Salvador a bitcoinra szavaz

Hónapokig tartó előkészületek után a múlt héten életbe lépett a törvény az országban, amely hivatalos pénznemmé tette a bitcoint. A lépés nem meglepő módon számos kritikát eredményezett.
A nyár folyamán a Világbank visszautasította az állam felkérését, hogy legyen a segítségére az átmenetben.
A szervezet szóvivője a szokásos kamu környezetvédelmi és átláthatósági aggályokat hozta fel indoklásul.

„A kormányzat felkért minket a közreműködésre, de ez az ügy nem olyasmi, amelyet a Világbank támogatni tudna.”

(Szerkesztői megjegyzés: a bitcoin esetében nem létezik tényleges környezetvédelmi aggály, az átláthatatlan cégstruktúrával rendelkező Világbank pedig nincs olyan pozícióban, hogy a nyilvános, elosztott főkönyvvel rendelkező bitcoint érdemben kritizálja. Ez a két kritika két egészen más dolgot jelent. A környezetvédelmi aggályok arra utalnak, hogy fogalmuk sincs a Bitcoin működéséről, a transzparencia pedig annyit jelent, hogy zavarja őket, hogy rákényszerülnének az átláthatóságra a használat során.)
Hasonlóképpen az IMF is úgy vélekedett, El Salvador lépése gazdasági, pénzügyi és jogi problémákhoz vezethet.
Ők már a bevezetés előtt egy héttel belekezdtek a lejárató kampányba, amely során a bitcoint, mint privát kibocsátású pénzt jelentős kockázatúnak nevezték, a nemzeti pénzként való bevezetését pedig kerülendőnek.
Ezzel együtt a helyi lakosság lelkesedése sem egyöntetű, még tüntetéseket is szerveztek. A beszámolók alapján pedig a kormányzat kemény eszközökkel próbálja meg elhallgattatni a kritikusokat.

Egyes hírek alapján a tüntetések egyik fő szervezőjét végzés nélkül tartóztatták le, röviddel ezután viszont ki is engedték.
Más nézőpontok szerint a tüntetések nem egyértelműen a bitcoin ellen irányulnak.
Az ország 20 éve tért át a dollár használatára, amely a lakosság nagy részének anyagi károkat okozott. Sokan most attól félnek, ugyanez fog történni.

Olvastad már? Medvés hangulat megerősítve? 5 dolog, amire a héten figyelni kell a Bitcoint illetően

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

A Standard Chartered 3500 dolláros Aave árfolyamot vár

A kriptós jóslás világában általában a két véglet uralkodik. Ha egy nagyobb nevű szereplő belép ide, akkor vagy biztonsági játékot játszanak a Bitcoinnal, vagy mondanak...

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.