Egyre több alkalmazott hagyja ott a Twittert

Elon Musk kétségtelenül felkavarta az állóvizet a Twitter közösségi oldalnál, a legújabb hírek arról szólnak, hogy a cég irodákat zár be, és alkalmazottakat bocsát el.

Musk a hét elején felkérte a dolgozókat, hogy napokon belül döntsék el, akarnak-e maradni vagy sem, mivel a továbbiakban kemény munkát vár el, és komoly teljesítményt.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Az alkalmazottak nagy része pedig nem akar annyit dolgozni, így inkább kiléptek, a jelentések szerint néhány százan.

Ennek hatására egyes irodákat időlegesen be kellett zárni.

A Twitter emellett azt is bejelentette, hogy a jövő hétig az alkalmazottaknak kifejezetten oda kell figyelni arra, hogy semmiféle belső céges információt ne osszanak meg a nagyközönséggel, a sajtóval, és senki mással se.

A Blind, egy munkahelyeket értékelő app által végzett felmérés alapján közel 180-an mondtak fel a vállalatnál.

Egy másik, ettől független felmérésben a válaszadók nagyjából fele úgy vélte, az alkalmazottak 50%-a fog felmondani a cégnél.

A jelentések szerint viszont nem csak az alkalmazottak mennek máshová, hanem a felhasználók között is tapasztalható némi vándorlás.

Az olyan alternatívák, mint például a Mastodon, új regisztrációk hullámát tapasztalták az utóbbi időben.

A decentralizált közösségi hálózat működése egymástól független, de együttműködő szervereken alapul, nyílt forráskódú program segítségével.

A hét elején a Mastodon úgy nyilatkozott, hogy Musk vásárlása után nagyjából egy millió új felhasználó regisztrált hozzájuk.

Kapcsolodó hír: Elon Musk nagy változásokat tervez a Twitteren

Egy MIT jelentés szerint pedig a Twitter aktív felhasználóinak a száma is nagyjából ennyivel csökkent ebben az időszakban.

A Twitter korábbi ügyvezetője, Jack Dorsey októberben jelentette be, hogy Bluesky Social néven új, decentralizált közösségi oldalt épít, amelyen a felhasználók kezelhetik az adataikat, és a regisztrált fiókok mozgathatók lesznek a nyílt forráskódú protokollok között.

Dorsey szerint a bitcoin-alapú platform valódi alternatítáv nyújthat majd a felhasználóknak a spambotoktól hemzsegő web2-es oldalak helyett.

Musk a héten úgy nyilatkozott, hogy valaki mással akarja végeztetni az ügyvezetői feladatokat a Twitternél, de Dorsey visszautasította, hogy ismét beüljön abba a székbe.

Musk mindenesetre úgy tweetelt a népszerű netes személyiség, Dave Portnoy kérdésére, hogy ő „nem nagyon aggódik a felhasználók elpártolásán, hiszen a legjobbak úgyis maradnak”.


Olvastad már? Megoszlanak a vélemények arról, hogy hogy alakul a bitcoin ára

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

A Base blokklánc éppen frissítésre készült, de helyette a leállás jött

A kriptóban kevés dolog izzaszt meg jobban egy fejlesztőcsapatot, mint amikor a hálózat hirtelen, látszólag minden ok nélkül megáll, és nem jönnek az új blokkok....

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.