Egyesek szerint a bitcoin maximalisták olyanok, mintha egy szekta tagjai lennének

Nic Carter, a régebben jól ismert bitcoin-támogató nemrégiben úgy fogalmazott a közösségi médiában, hogy a keményvonalas maximalisták a jelek szerint örülnek annak, hogy a hatóságok fellépnek a nagy kriptoipari cégek, például a Binance vagy a Coinbase ellen.

A köreikben elterjedt nézet az, hogy a bitcoin kivételével minden kriptopénz értékpapírnak tekinthető, és csak idő kérdése, hogy a Tőzsdefelügyelet, a SEC lecsapjon rá.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

„Mindenki tudja, kikről van szó, akiknek lézerszeme van a profilképeken, a maximalisták. Ők nem egy eszközt látnak a bitcoinban, hanem egyfajta életmódot, hiedelemrendszert. Mintha egy szekta lenne. Az ilyenek nagy többsége ráadásul nem régóta van a területen, újoncnak számít, akiket elcsábított a könnyű gazdagság ígérete.”

Carter szerint az ilyen embereknek kell valami indok, hogy morálisan a kriptoipari elit fölé képzelhessék magukat.

Az ilyen emberek viszont a közösségi médiában többször meg is jegyezték, hogy a maximalisták nem jelentenek túl jó üzletet, és így nem számítanak célköznségnek a vállalkozások számára.

Carter viszont több alkalommal is reklámozta ezeket a vállalatokat, köztük olyanokat, amelyek később bedőltek, így Carter számára fontos megbízók lehetnek ezek a cégek.

Nem csoda, hogy Carter kritikái nem arattak osztatlan sikert.

Számosan rávilágítottak a tényre, hogy a kriptopénzek túlnyomó többsége veszteséget hoz a tulajdonosaiknak, dacára a reklámoknak, és szinte mindenki jobban járna anyagilag, ha egyszerűen csak bitcoint venne, és azt halmozná, gyűjtögetné.


Mások viszont azt is felvetették, hogy a centralizált kriptotőzsdék használata még a jelenlegi bankrendszernél is rosszabb megoldás, és el kellene kerülni, amennyire csak lehetséges.

Sokak szerint a nagy tőzsdéknek, mint a Binance és a Coinbase eleve be kellene dőlni, mivel túl sok ember bitcoinját kezelik, túl sok felhasználó számára működnek harmadik félként.

Carter szerint viszont a maximalisták valójában nem érdekeltek az építésben, a cégek alapításában, és inkább úgy viselkednek, mintha egy szekta tagjai lennének.

A tagok pedig szinte minden létrehoztak, amely egy szektához, egy valláshoz kell, saját eredetmítosszal, rituálékkal, és hasonlókkal.

Az alapvető probléma pedig az a maximalisták szerint, hogy a tőzsdék nem csak a bitcoint listázzák, hanem más kriptopénzeket is, ezek viszont csalásnak, átverésnek számítanak szerintük.

Mindez annak ellenére, hogy Carter szerint a tőzsdék többet tettek a világszintű bitcoin-elfogadottság ügyéért, mint bármely más vállalakozás.

Elismerve, hogy a Coinbase és a Binance esetében is vannak megkérdőjelezhető tényezők és döntések, a két cég nem egyforma, és szabályozási szempontból is nagyok a különbséges közöttük.

A közös pont viszont az, hogy mindkettő egy kapcsolódási pontot jelent az emberek számára, hogy beléphessenek a kriptoipar területére, és így növelik a bitcoin elterjedését, elfogadottságát.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Carter kritikája nem számít újdonságnak, évek óta terjednek a nézetek, amely szerint a bitcoin területe túlságosan is pártokra bomlott.

Ennek a legfőbb oka az lehet, hogy a különböző altcoinok, vagy éppen a skálázódási megoldások nem tetszenek mindenkinek egyformán.

A nemrégiben indult BRC20 tokenek, valamint az Ordinals NFT-k esetében is sok vitát generált az, hogy vannak, akik szerint a Bitcoin hálózatán kizárólag pénzügyi tranzakcióknak kellene léteznie, nem pedig efféle játékszereknek.

Olvastad már? Soha nem látott XRP árnövekedést jöhet?

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.