Egy kanadai tőzsdei cég a „környezetbarát” bitcoint keresi

A Ninepoint a bevétele egy részét arra fordítja, hogy a rajta keresztül, ETF-ként eladott bitcoinok szénlábnyomát lecsökkentse.
A kanadai bitcoin ETF-ek kibocsátóinak egyike hivatalos bejelentésben közölte a szándékait, így a Ninpoint Partners LP elsőként gondoskodna a bitcoin hatásainak a kivédéséről.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A CarbonX-szel történt megegyezésről a hét elején adott hírt a sajtó. Az információk alapján tudjuk, hogy a cég egy egyelőre nem meghatározott részt a bevételeiből arra kívánja fordítani, hogy úgynevezett szén-krediteket vásároljon.
Ezzel a termékei fedezeteként tartott BTC bányászati kibocsátását tudná lenullázni.
A Ninepoint még márciusban jelentette be, hogy az általuk futtatott Bitcoin Trust alapot szeretnék ETF-ként tőzsdére vinni, áprilisban pedig be is adták az ehhez szükséges kérvényt.
Az új partnerség mellett tudományos becslést is kapnak majd a Crypto Carbon Ratings Institute részéről, hogy mekkora a bányászat energiaigénye.
A megvásárolt szén-kreditek pedig tovább lesznek adva az amazóniai esőerdők megőrzését szolgáló célra.
A cég egyik vezetője, Alex Tapscott kommentálta a vállalat lépését, és megosztotta, hogy miért döntöttek így.

„Néhány befektető esetleg aggódhat a bányászat környezetterhelése miatt, és így inkább nem fektetnek be a bitcoinba. Ezért mi egy megoldást ajánlunk erre a dilemmára, amely reményeink szerint megoldja a problémát. Így a befektetők tudnak választani.”

A „felmelegedő óceánok” narratíva továbbra is tartja magát a felületes szemlélők körében, és sokszor azzal támasztják alá az érveket, hogy a világon működő bányászfarmok milyen sok áramot használnak.
(Szerkesztői megjegyzés: hasonlóan „a drogkereskedők pénze”, és „a pénzmosás eszköze” pároshoz, amelyekről már bebizonyosodott, hogy egyszerűen nem igazak; az áramfelhasználás vélhetően meg sem közelíti például a közösségi média, hadianyag-gyártás, vagy éppen a politikai pártok vagy a bankrendszer fenntartásának az energiaigényét.)
Májusban például New York állam Szenátusa elé került egy olyan javaslat, amely évekre betiltaná a bányászatot, a magas energiaigény miatt.

Kínától Iránig a világ számos pontján egyre szigorúbb szemmel nézik a bányászok áramfogyasztását, és ennek a környezeti hatását.
Az érme másik oldala viszont az, hogy a bitcoin-bányászok a megújuló energia legnagyobb vevői lehetnek.

Olvastad már? A Gemini Dogecoin-megtakarítási programot indít

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.