Egy kanadai tőzsdei cég a „környezetbarát” bitcoint keresi

A Ninepoint a bevétele egy részét arra fordítja, hogy a rajta keresztül, ETF-ként eladott bitcoinok szénlábnyomát lecsökkentse.
A kanadai bitcoin ETF-ek kibocsátóinak egyike hivatalos bejelentésben közölte a szándékait, így a Ninpoint Partners LP elsőként gondoskodna a bitcoin hatásainak a kivédéséről.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A CarbonX-szel történt megegyezésről a hét elején adott hírt a sajtó. Az információk alapján tudjuk, hogy a cég egy egyelőre nem meghatározott részt a bevételeiből arra kívánja fordítani, hogy úgynevezett szén-krediteket vásároljon.
Ezzel a termékei fedezeteként tartott BTC bányászati kibocsátását tudná lenullázni.
A Ninepoint még márciusban jelentette be, hogy az általuk futtatott Bitcoin Trust alapot szeretnék ETF-ként tőzsdére vinni, áprilisban pedig be is adták az ehhez szükséges kérvényt.
Az új partnerség mellett tudományos becslést is kapnak majd a Crypto Carbon Ratings Institute részéről, hogy mekkora a bányászat energiaigénye.
A megvásárolt szén-kreditek pedig tovább lesznek adva az amazóniai esőerdők megőrzését szolgáló célra.
A cég egyik vezetője, Alex Tapscott kommentálta a vállalat lépését, és megosztotta, hogy miért döntöttek így.

„Néhány befektető esetleg aggódhat a bányászat környezetterhelése miatt, és így inkább nem fektetnek be a bitcoinba. Ezért mi egy megoldást ajánlunk erre a dilemmára, amely reményeink szerint megoldja a problémát. Így a befektetők tudnak választani.”

A „felmelegedő óceánok” narratíva továbbra is tartja magát a felületes szemlélők körében, és sokszor azzal támasztják alá az érveket, hogy a világon működő bányászfarmok milyen sok áramot használnak.
(Szerkesztői megjegyzés: hasonlóan „a drogkereskedők pénze”, és „a pénzmosás eszköze” pároshoz, amelyekről már bebizonyosodott, hogy egyszerűen nem igazak; az áramfelhasználás vélhetően meg sem közelíti például a közösségi média, hadianyag-gyártás, vagy éppen a politikai pártok vagy a bankrendszer fenntartásának az energiaigényét.)
Májusban például New York állam Szenátusa elé került egy olyan javaslat, amely évekre betiltaná a bányászatot, a magas energiaigény miatt.

Kínától Iránig a világ számos pontján egyre szigorúbb szemmel nézik a bányászok áramfogyasztását, és ennek a környezeti hatását.
Az érme másik oldala viszont az, hogy a bitcoin-bányászok a megújuló energia legnagyobb vevői lehetnek.

Olvastad már? A Gemini Dogecoin-megtakarítási programot indít

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.