Egy kanadai miniszterelnök-jelölt szerint pénzként kellene használni a BTC-t

A konzervatívok miniszterelnök-jelöltje szerint a kanadaiaknak szabadon kellene használniuk a Bitcoint és más kriptoeszközöket az országban.
A Kanadai Konzervatív Párt miniszterelnök-jelöltje, Pierre Poilievre kiállt amellett, hogy a kanadaiaknak lehetővé kell tenniük a Bitcoin (BTC) legális pénzként való használatát az országban.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A BITCOIN YouTube-csatorna március 29-én közzétett egy videót, amelyen Poilievre egy helyi étteremben egy körülbelül 100 fős tömeg előtt azt mondja, hogy a kanadaiaknak „több pénzügyi szabadságra” van szükségük.
Hozzátette:
„Ez magában foglalja a kriptók, tokenek, okosszerződések és a decentralizált pénzügyek birtoklásának és használatának szabadságát.”

„Az embereknek meg kell adni a szabadságot, hogy más pénzt válasszanak. Ha a kormány visszaél a készpénzünkkel, akkor legyen szabadságunk más, jobb minőségű pénzt használni.”

Az év elején a Justin Trudeau liberális párti miniszterelnök által vezetett kanadai kormány keményen fellépett a kriptovalutákkal szemben, válaszul az Ontarióban zajló Freedom Convoy tüntetésekre.
Januárban és februárban a kanadai tisztviselők befagyasztották a tüntetők bankszámláit, és megpróbáltak blokkolni minden, kamionosoknak szánt adományt, beleértve a kriptóban tett adományokat is.


A Kanadai Blokklánc Konzorcium (CBC) ügyvezető igazgatója, Koleya Karringten ma a Cointelegraph-nak azt mondta, hogy jelenleg „a liberális kormány részéről ellenséges a környezet a kriptóval szemben”, ami „a tudás, a megértés és a szabályozási egyértelműség hiánya miatt van”.

„Fontos, hogy erős érdekérvényesítő pozícióval rendelkezzünk, hogy a kormányt a blokkláncról oktassuk. Amint látják az adóbevételek szintjét, tudni fogják, hogy ez nem a bűnözők ipara, hanem az innovációé.”

Karringten úgy véli, hogy most már több kriptotulajdonos van a Trudeau miniszterelnök által februárban a vészhelyzeti törvényre hivatkozva okozott bonyodalmak után.
A Catalyst nonprofit szervezet február 23-án azt mondta, hogy ezek a komplikációk egy bank runhoz hasonlíthattak.
A buzgósága ellenére Poilievre kriptopénz-támogatása továbbra is csak a kanadaiak egy kis csoportjánál találhat visszhangra.
Tavaly októberben az Ipsos piackutató cég megállapította, hogy a 18 év feletti kanadai állampolgárok mindössze 14%-a rendelkezik kriptovalutával.
Ez a szám azonban a 2016-os mindössze 3%-ról emelkedett, ami óriási növekedési ütemet jelez.
Az elfogadási kilátások fényesnek tűnnek, mivel az Ipsos azt is megállapította, hogy a kanadai felnőttek mintegy 25%-a fontolgatja, hogy a jövőben kriptovalutát vásárol.
Ez az érzés összhangban van a Cointelegraph által januárban ismertetett tanulmánnyal, amely arra a következtetésre jutott, hogy 1000 kanadai válaszadó közül 62%-uk érdeklődne az iránt, hogy 2027-re kriptóban fizessenek.
Karringten osztja az optimista kilátásokat a kriptó kanadai bevezetésével kapcsolatban. Elmondta, hogy „óriási növekedés” tapasztalható az érdeklődésben, amelyet főként Alberta lakosai fejeztek ki, ahol a CBC működik.
Hozzátette:

„A bankok már nem hagyhatják figyelmen kívül. A politikusok sem hagyhatják figyelmen kívül többé. Mindannyian kezdik megkérdezni, hogy »Hogyan fogadhatjuk el?«”

Olvastad már? Egy újfajta közösségi médiáról álmodozik Elon Musk

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.