130.000 dollárért adták el Nelson Mandela letartóztatási parancsának NFT-jét

-

Egy dél-afrikai múzeum, a Liliesleaf Museum Heritage Site nemrégiben 130.000 dollárt gyűjtött össze egy Nelson Mandela ellen 1962-ben kiadott letartóztatási parancsból készült, non-fungible token (NFT) árverésén.
Az NFT eladásából származó bevételt a múzeumi tevékenységek finanszírozására fordítják.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Egy Nelson Mandela volt dél-afrikai elnök ellen 1962-ben kiadott letartóztatási parancsból készült nem helyettesííthető érmét (NFT) a közelmúltban 130 000 dollárért (1,9 millió rand) árvereztek el – derült ki egy jelentésből.
A bevételt várhatóan a Liliesleaf Museum Heritage Site finanszírozására fordítják, amely szervezet Dél-Afrika szabadságért és demokráciáért folytatott harcát dokumentálja.
A Bloomberg jelentése szerint a Liliesleaf Museum Heritage Site eredetileg 2004-ben kapta meg az eredeti dokumentumot adományként.
Magát a parancsot 1962-ben adták ki Dél-Afrika akkori kisebbségi vezetői, miután Mandelát a kormány megdöntésére irányuló összeesküvéssel vádolták.
Miután közel 18 évig birtokolta a dokumentumot, a Liliesleaf Museum Heritage Site ismét adományt gyűjtött egy olyan NFT segítségével, amely egy olyan tárgyat ábrázol, amely egykor a dél-afrikai szabadságharcosokhoz kötődött.
A legutóbbi árverést megelőzően az örökségi szervezet korábban mintegy 50.000 dollárt kapott, miután elárverezte egy másik dél-afrikai szabadságharcos, Oliver Tambo tulajdonában lévő tollfegyver NFT-jét.
Mindkét esetben a Momint – egy dél-afrikai NFT-piactér – bonyolította az árveréseket.

Az NFT-kre való áttérés

A legutóbbi NFT-árverést kommentálva a Momint vezérigazgatóját, Ahren Posthumust idézi a jelentés, aki elmagyarázza, hogy a múzeumok miért térnek át az NFT-kre.
A következőket mondta:

„A múzeumi helyszínek talpon maradnak. A Covid miatt a turizmus hiánya súlyosan érintette őket. Így ez egy módja annak, hogy újraéleszthessék a forgalmukat és életben tartsák a történelmet.”

A múzeumok mellett az olyan természetvédelmi szervezetek, mint a Black Rock Rhino, az NFT-kből származó bevételeket a menedékhely napi kiadásainak egy részére fordítják.

A jótékonysági szervezetek NFT-kre való átállása azután következik be, hogy egy tanulmány szerint egyre több dél-afrikai vásárol vagy érdeklődik az NFT-k vásárlása iránt.

Olvastad már? Egy kanadai miniszterelnök-jelölt szerint pénzként kellene használni a BTC-t

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Veszélyben a Bitcoin ára? Franciaország új adója a „nem produktív vagyontárgyakra”

Franciaország megrázta a kriptovilágot azzal, hogy új adót fontolgat a „nem produktív vagyontárgyakra”, amelybe beletartozik a Bitcoin is. Az új szabályozás célja, hogy a jövedelmet...

Négy 2 dollár alatti kriptopénz, amely 2025-re az XRP-hez hasonló rallyt hozhat

Vendégbejegyzés A kriptopénzek piaca pezseg az aktivitástól, és bizonyos 2 dollár alatti érmék hatalmas potenciált mutatnak a 2025-re várható hatalmas növekedésre. Az elmúlt 30 nap nagy árfolyam-ugrásaival...

Zuhan a Bitcoin árfolyama: vége a bulinak?

A hét nehezen indult a Bitcoin számára, hiszen az árfolyam néhány óra alatt több, mint 3000 dollárt veszített az árából. Miután többször is megpróbált visszatérni...

Flare (FLR) árfolyam elemzés 12.03.

Prémium Flare (FLR) Az emelkedő altcoin rally közepette a Flare a top 100-as lista legjobban teljesítő altcoinjai között van. A Flare piaci árfolyama az előző naphoz képest 24%-os...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.