Egy bitcoinbálna kritikával illette a bika árfolyambecsléseket

A Joe007 nevű kriptobálna ismert arról, hogy szembemegy a kriptovilág általános bölcsességeivel és gyakran tartogat medve pozíciókat az olyan kereskedelmi platformokon, mint a Bitfinex. Joe007 most kritikával illette a gyakorta felemlegetett árfolyambecsléseket.
Joe007 utoljára akkor jelentkezett a Twitteren, amikor májusban a bitcoin értéke átlépte a 10.000 dollárt, majd két hónapos kihagyás után most megosztotta gondolatait a kriptoszféra legnépszerűbb árfolyambecsléseiről.

Érdemes hozzátenni, hogy a bitcoin árfolyama azóta 9.050 dollárig esett vissza.
Egy felhasználónak válaszolt, aki felhívta a figyelmet egy korábbi, 4chanen indult becslésre, amely pontosan megjósolta a 2019-es árfolyamrobbanást. Erre Joe007 azt felelte, hogy ehelyett a becslés helyett, most „PlanB-ben, piros pöttyökben, fázis átalakulásokban és 288 ezer dolláros bitcoin árfolyamban bízunk.”


2019 júliusáig pontos volt a 4chanen megjelent becslés, pontosan megjósolta a 9200 dolláros árfolyamot.
A jóslat alapján 2019 októberére 16.000 dollárig kellett volna emelkednünk, ám a bitcoin 7.500 dollárig zuhant vissza, majd helyreállt 9.000 dollár körül.
Idén februárra már 29.000 dollár lett volna a becslés alapján az árfolyam, júliusra pedig 56.000 dollárnak.
A CryptoCompare adatai alapján egyik célt sem sikerült elérni, ugyanis a bitcoin már régóta küszködik a 10.000 dolláros árfolyam áttörésével.
Joe007 egy másik Twitter-üzenetben azt írta, hogy a globális derivátumpiac értéke több mint 1 billiárd dollár, vagyis 4000-szer nagyobb, mint a teljes kriptopiac, és felhívta rá a figyelmet, hogy az ilyen összehasonlítások „révén jönnek létre a hamis narratívák.”

Hozzátette:

 „Az ilyen értelmetlen összehasonlítások, mint különböző piacok összértéke a semmiből akar értéket teremteni. Az emberek ránéznek egy narancs pöttyre és azt hiszik »Wow! Ez hatalmas növekedési potenciált jelent!

Joe007 figyelmeztetése alapján a jövőben összeomolhatnak a derivátumpiacok, és az ilyen összehasonlítások „maximum azt mutatják meg, hogy milyen elenyésző a mi kis »kripto« piacunk a globális pénzügyekhez képest.”
Joe007 hozzátette, ha elindul a válság, akkor az a kriptopiacokat sem fogja megkímélni.
Amikor arról kérdezték, hogy hova tenné a pénzét a válság beindulásakor, azt felelte, hogy aranyrudakba és tether USDT-tokenekbe „amíg véget nem ér a likviditási kirázódás.”

Olvastad már? A 6000 dolláros támasz a bitcoin bika piacához vezethet

Forrás: cryptoglobe.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.