Egy amerikai képviselő minden kriptopénzt betiltana

Súlyos kijelentéseket tett egy amerikai képviselő a kriptopénzekkel szemben. A politikus szakmai aggodalmai hagynak maguk után némi kivetnivalót – fogalmazzunk úgy, hogy érdekes meglátásai vannak…

Olvastad már? Mike Novogratz szerint ez a dolog fogja megváltoztatni a világot

Bradley Sherman, az Egyesült Államok Kongresszusának tagja egy pénzügyi szolgáltatókkal kapcsolatos meghallgatáson elmondta, hogy egy törvényjavaslattal betiltaná a kriptopénzeket.
Párttársait is megkérte, hogy támogassanak egy ezzel kapcsolatos törvényjavaslatot.

Tilts be, amit nem tudsz irányítani

Nagyon sok olyan politikus van, akik minden alkalmat kihasználnak, hogy támadólag lépjenek fel a rejtpénznemek (kriptovaluta) ellen. Ezek közé tartozik Bradley Sherman képviselő is, aki már egy ideje hírhedt a kriptoellenes hozzáállásáról.
Most arra kérte képviselőtársait, hogy támogassák azt a törvényjavaslatát, amely minden rejtvalutát betiltana.
A Coin Center által megosztott május 10-én készült videóban látható, ahogy Sherman elmagyarázza, hogy az Egyesült Államok nemzetközi erejéhez nagyban hozzájárul a dollár piacvezető szerepe a nemzetközi pénzügypiacon. A kriptopénzek azonban csökkenteni igyekeznek ezt az erőt.
Mint mondta:

„Nem tudom, hogy céljuk-e a külpolitikánk, adóbeszedéseink, bűnüldözésünk gyengítése, de a kriptopénzek egyik nagy előnye a vezető valutánkkal szemben, hogy gyengíti az Amerikai Egyesült Államokat és jogállamiságát.”


Egy másik nyilatkozatában a Facebook kriptofizetési rendszerét célozta meg. Sherman szerint a Facebook kétségbeesetten próbálja bizonyítani, hogy biztonságban tartja a felhasználók adatait, ezért egy olyan felületet épít, amely rejtetten kezeli a „dílerek, adócsalók és terroristák” adatait.
Egy 2018 márciusi kongresszusi meghallgatáson Sherman teljes badarságnak nevezte a kriptopénzeket, és azt mondta, hogy nem nyújtanak semmilyen társadalmi előnyt.
Anthony Pompliano, a Morgan Creek társalapítója és üzlettársa Sherman állításaira frappánsan azt felelte (utalva arra, hogy a képviselőnő már 22 éve van hivatalban – kétszer annyi ideje, mint amennyi ideje létezik a Bitcoin), inkább az „életre szóló politikusokat kellene betiltani.”

A híres közgazdász sem szereti a kriptopénzeket

Joseph Stiglitz, Nobel-díjas közgazdász hasonló megjegyzéseket tett. Szerinte is be kellene tiltani a kriptopénzeket.
A CNBC szerint Stiglitz azért gondolkodik így, mivel a rejtvaluták kevésbé átláthatóvá teszik a pénzügyi tranzakciókat, így törvényen kívüli felhasználásra adnak teret.
Nem kedveli a kriptopénzek anonimitását, sokkal inkább a centralizált digitális valutákat részesíti előnyben a pénzmosás megfékezése érdekében.
Nouriel Roubini, a New York-i Egyetem professzora is hasonlóan vélekedett. Szerinte a bitcoin is csak egy „shitcoin”, a blokklánc pedig nem más, mint egy dicsőített táblázat.
Forrás: btcmanager.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép napod!
Szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt tedd meg:
BTC: 34vcA11dH3AbVWkEbQraCvM2vNFkT6JFJM
LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE
ETH: 0xe6E0D778d323786c1151163d2A3472989Fe7aA53
KÖSZÖNÖM!

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.