Dráma lesz – a Bitcoin szabályozására figyelmeztet a szakértő

A kriptovilág jelenlegi eseményei csak kisebb csaták voltak a háborúban. „Drámai” változások következnek.
A hagyományos pénzügyi szektor felügyelői nem engedik, hogy a Bitcoin harc nélkül vándoroljon a naplementébe.

Ezt a hozzáállást fejezte ki a Világgazdasági Fórum blokkláncért és digitális eszközökért felelős vezetője, Sheila Warren, aki szerint egy „drámai” szabályozási fordulat készül a bitcoinnal és a tágabb kriptovalutatérrel szemben.
Warren csütörtökön a Bloombergnek elmondta:

„Látni fogunk egy újabb drámai kísérletet ennek a térnek a szabályozására. Mivel egyre nagyobb aktivitás van ezeken a platformokon, egyre nagyobb az igény a szabályozók bevonására is.”

Warren észrevételei néhány órával azután érkeztek, hogy a Coinbase lett az első kriptovaluta-tőzsde, amely már a Nasdaqon jegyezi részvényeit.
Továbbá, a bitcoin elmúlt egy évben látott növekedésével, az ipar megfigyelői abban reménykedtek, hogy ezek új keletű legitimitást kölcsönöznek a kriptovalutáknak, és talán a szabályozók számára is megkönnyítik a belépést.
Ez a lehetőség továbbra is valószínű, különösen ha figyelembe vesszük a Hester Peirce, SEC-biztos által ajánlott szabályozási megközelítését.
Peirce nemrég azt javasolta, hogy a kriptocégeknek egy hároméves türelmi időszakot kell kivárniuk, mielőtt bejegyezhetnének bármilyen natív tokent értékpapírként – feltéve, hogy bizonyos feltételek teljesülnek.
Egy ilyen feltétel például, hogy az adott blokklánc-hálózatnak a hároméves időszak végére kellően decentralizáltnak kell lennie a további SEC-ellenőrzések elkerülése érdekében.
Warren azonban úgy véli, hogy az ellenőrzés elkerülhetetlen, és hogy gyakoriságuk csak növekedni fog, mivel a bitcoin ára tovább emelkedik.
Warren elmondta, hogy a kriptofellendülés által kiváltott aktivitás és a Coinbase listázása csak a folyamat kezdete volt, nem pedig a csúcspontja.

„Néhányan ezt tartják a csúcsnak, szerintem azonban ez nem így van” – mondta Warren.

A kormányzati szervek retorikája a kriptovaluta-szabályozási kérdésében általában a fogyasztóvédelemre összpontosít – ez egy nagyon is valós probléma egy olyan iparágban, amely még mindig hajlamos a különféle feltörésekre, csalásokra és véletlen hibákra.
A szabályozásra való felhívásokat azonban a kormányok természetes vágya is motiválja, hogy a pénzkibocsátást és a pénzforgalmat saját ellenőrzésük alá vonják.

A kriptovaluták szabadon mozgatható, autonóm jellege komoly veszélyt jelent a fiat rendszerek kiemelkedő jelentőségére.
A legtöbb nagy gazdaság már részt vesz a kriptovaluták hatásának csillapításában adók és szabályozás útján, vagy jegybanki digitális valutákat indít, amelyekkel végül helyettesítenék azokat.

Olvastad már? Valójában több száz bitcoinhoz kapcsolódó ETF van

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.