Dél-koreai jackereket tartóztattak le

Négy fiatal hackert tartóztattak le egy kriptovalutával történő visszaélés ügyében, amelyben több mint 6000 számítógép érintett, és Dél-Koreában az első ilyen eset. – olvasható az Aju Daily angol nyelvű helyi lap november 8-i jelentésében.

 

Olvastad már? A Star Trek William Shatnere tweetjében támogatja Vitalik Buterint

 

A cryptojacking azt a tevékenységet jelenti, mikor az adott számítógép számítási kapacitását kriptovaluta bányászatra használják fel, a gép tulajdonosának tudta nélkül.

Az Aju Daily cikkében egy a Nemzeti Rendőri Hivatal által közzétett jelentésre hivatkozik, melyben részletezik, hogy a négy vádlottat nem helyezték előzetes letartóztatásba, hanem feltételes szabadlábon védekezhetnek. A hackerek 6038 PC-t fertőztek meg, a bányászprogramot egy álláshirdetést tartalmazó e-maillben rejtették el.

A 2017 októberét megelőző két hónapban rendezett cryptojacking kampány eredménye 895 millió dollár értékű kibányászott kriptovaluta volt.

A Hankyoreh dél-koreai újság tudósítása alapján az algoritmusok az anonimitásra épülő Monero (XMR) kriptovalutát bányásszák, amely „gyakran alkalmazottnak” tekinthető ezen a területeken, mivel a Coinhive program segítségével is bányászható.

A Coinhive az XMR böngészőből történő előállítását teszi lehetővé. Egy nyáron készült felmérés alapján a forgalomban lévő XMR mennyiségnek 5 százalékát állították elő csaló tevékenységek.

A hírlap arról is beszámolt, hogy ez az első olyan ügy, amely felhívta magára a rendőrség figyelmét is. Az e-maillben küldött álláshirdetés, amely a malwaret rejtette magában, annyira élethűre sikeredett, hogy mint kiderült, több HR osztályon is gépeket fertőzött meg.

„A biztonsági cégek gyorsan reagáltak a rosszindulatú programok terjedésére, illetve a hackerek bevételei nem voltak túl magasak, az esetek többségét antivírus szoftverrel 3 ~ 7 nap alatt észlelték.”

Globális környezetben vizsgálva a dél-koreai eset messze elmarad más cryptojacking-botrányoktól. Kínában legutóbb 20 gyanúsítottat tartóztattak le, egy állítólag több mint egymillió számítógépet érintő, és 15 millió jüan (2,2 millió dollár) veszteséget generáló ügy miatt.

 

Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Twitteren. Legyen szép napod!

Ha tetszenek a posztok és az oldalam, illetve szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt megteheted:

BTC: 37Vhz41ZecsMqmDkCntAmY8JUsu6Jp32DC

LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE

ETH: 0x7A653baD688C5c09C2D8A4A1eb39C1505e48CaCd

KÖSZÖNÖM!

2 HOZZÁSZÓLÁS

Hozzászólások lezárva.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.