Dél-Koreában betiltották a KuCoin és a Poloniex tőzsdét

A helyi hatóságok engedélyezetlen működés ügyében nyomoznak, és az ügy részeként összesen 16 tőzsde működését függesztették fel.
Az információk szerint ezek a kriptotőzsdék regisztráció nélkül, illegálisan nyújtanak szolgáltatásokat a helyi befektetőknek, emiatt viszont lehetséges, hogy a felhasználók elvesztik az ezekhez való hozzáférést.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Pénzügyi Szolgáltatások Tanácsa, az FSC ezért úgy döntött, hogy az ország területén így blokkolja ezeket a tőzsdéket a helyi lakosok számára.
A tőzsdék között több kisebb volumenű kereskedőplatform is található. Viszont két globálisan működő, nagy tőzsde, a KuCoin és a Poloniex egyaránt megtalálható a listán a MEXC, Phemex, XT.com, Bitrue, ZB.com, Bitglobal, CoinW, CoinEX, AAX, ZoomEX, BTCEX, BTCC, DigiFinex, and Pionex mellett.
Az FSC beszámolója alapján ezek a tőzsdék koreai nyelvű honlapokkal célozták meg a felhasználókat, és az általuk ajánlott promóciók szintén a Dél-koreai lakosokra vonatkoztak.
A hatóságok figyelmeztették a befektetőket, hogy az engedélyezetlen, regisztrálatlan tőzsdék esetén a felhasználók lényegesen nagyobb kockázatokkal szembesülnek.
Az ilyen tőzsdéket többek között nincsen hitelesített információbiztonsági rendszer, amely pedig kötelező lenne a koreai törvények alapján.
Ennek hiányában fokozottan ki vannak téve a kibertámadásoknak, biztonsági hiányosságokból eredő károknak.
Az országban az engedélyezetlen üzleti tevékenységet, például egy regisztrálatlan tőzsde üzemeltetését akár 38 ezer dollárnyi bírsággal, vagy öt év börtönbüntetéssel sújthatják. Emellett a tőzsdék székhelye szerinti hatóságok is értesítést kapnak egy ilyen intézkedésről.

Kereskedj $500 bónusszal és találd meg a következő Gem coint a KuCoinon!

Dél-Korea szorosabbra fogja a gyeplőt

Az utóbbi időben, nem titkoltan a Terraform Labs LUNA tokenjének, és az arra épülő ökoszisztémának a bedőlése miatt a kriptoipar sokkal nagyobb figyelmet kap Dél-Koreában.
A múlt hónapban több más tőzsdénél, de a Terra társalapítójánál, Daniel Shin otthonában is tartottak házkutatást, mivel felmerült, hogy a Terra alapítója esetleg szándékosan idézte elő a projekt csődjét, mások közreműködésével.
Vizsgálat folyik továbbá amiatt is, hogy egyes külföldi résztvevők segítségével az ország kriptopiacán létezik az úgynevezett „Kimchi prémium”.
Ez a jelenség azt takarja, hogy Dél-Korea rendkívül nagymértékű adopciója miatt a helyi piacon sokszor magasabb árfolyamon mennek a kriptopénzek, mint a világ többi tőzsdéjén.

Olvastad már? 3 ok, amiért a bitcoin árfolyama még nem érte el az aljat

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.