Dél-korea: a kripto nem megfelelő biztonságos vagyoneszköznek

A Hongik Egyetem egyik vezető dél-koreai professzora úgy gondolja, a kriptovaluták sem képeznek kivételt a recesszió veszélyét illetően.
Június 11-én dél-koreai szakértők kijelentették, hogy a COVID-19 idején, biztonságos vagyoneszköz keresése során a kriptovaluták „rossz választásnak bizonyulnak”.

Bitcoin vásárlás, eladás gyorsan, kényelmesen, egyszerűen, biztonságosan. Válts kriptovalutát, mint például az Ether, Litecoin, Bitcoin Cash. Kattints a részletekért!

A The Scoop szerint a Hongik Egyetem professzora, Hong Ki-hoon kijelentette, hogy a bitcoinhoz hasonló kriptoeszközöket nem szabad „biztonságos vagyoneszköznek” tekinteni az arany, a dollár, vagy akár az Egyesült Államok kincstári kötvényeinek szintjén sem. Ugyanakkor nem tagadja, hogy a pénzügyi piacok volatilitása miatt több pénz halmozódik fel a kriptopiacon.

A kriptopénz sem védett a világjárványtól

A Hongik Egyetem üzleti adminisztrációs tanszékéhez tartozó Hong így nyilatkozik:

 „Hogy egy vagyoneszköz biztonságos legyen, két feltételnek kell teljesülnie. Először is, az eszköz értékének volatilitásának alacsonynak kell lennie, másodszor, amikor a piaci volatilitás növekedése várható, az értéknek emelkednie kell. A kriptopénz tehát nem felel meg ezeknek a feltételeknek.”

A kriptopénzmennyiség növekedésének okaival kapcsolatban a koronavírus kirobbanása során a professzor a következőt állítja:

 „A piacok összeomlása utáni mennyiségnövekedés oka az volt, hogy a magasabb volatilitásba való befektetés a vagyoneszközök értékcsökkenésének kompenzálására szolgált.”

A dél-koreai szabályozás hiánya aggodalmakat vet fel

A cikk aggodalmakat vet fel a „piaci manipulációt” illetően. Azt állítja, hogy a kriptokörnyezetet az országon belül nem szabályozzák megfelelően.
Úgy vélik, hogy a piac jelenlegi népszerűsége nem oszlatja el azon befektetők aggodalmait, akik hezitálnak a kriptovaluták vásárlását illetően.
A The Scoop által idézett anonim befektetési szakértő másrészt a következőt fedte fel:

 „A befektetők gyakran nem képesek megfelelően kezelni részvényeik kockázatait, ugyanakkor gyakorlatilag lehetetlen felmérni a kriptovaluták kockázati tényezőit. Ezt mindenkinek tudatosítania kell, aki befektetni szeretne.”

Dél-Korea Gazdasági és Pénzügyminisztériuma május 27-én úgy nyilatkozott, hogy az állam jövedelemadóról szóló törvényének módosítására készülnek – ez egy olyan lépés, amely nagy hatással lehet a kriptovaluták jövedelmezőségére az országon belül.

Olvastad már? Nem adott bizalmat a tőzsdének a Fed – a részvények meredeken csökkennek

Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.