CryptoKit az iOS 13-ason, kriptotárcával érkeznek az új iPhone-ok?

Az Apple bejelentette a CryptoKitet, egy gyors és biztontágos Swift API-t, mellyel kriptografikus műveleteket végezhetünk. További részleteket a nemrég tartott Worldwide Developers Conference-en tudtunk meg.
A hír az Apple hivatalos oldalán jelent meg egy rövid bemutatóval.
A WWDC esemény egyik fő témája lesz az Apple legfrissebb operációs rendszere, az iOS 13, emellett az Apple jövőbeli terveiről is szó fog esni.

A CryptoKit segítségével a fejlesztők új keretrendszereket alkothatnak kriptográfikus funkciókkal. Ez olyan új lehetőségeket fog nyitni az alkalmazásfejlesztők számára, mint a hashelés, kulcsgenerálás és a -titkosítás.
Az új Swift-API segítségével publikus és privát kriptografikus kulcsokat is tárolhatunk az Apple Secure Enclave biztonsági rendszerén, amely az Apple A7-es és annál újabb processzorokba van beépítve.
A hivatalos bejelentés szerint:

„Használd a publikus kulcsok kriptográfiáját a digitális aláírások kiértékelésére és kulcscserék folytatására. A memóriában tárolt kulcsok mellett a Secure Enclave-en tárolt privát kulcsokat is felhasználhatjuk.”

Viktor Radchenko, a TrustWallet alapítója a Twitteren a következőt fűzte hozzá az Apple CryptoKit-bejelentéséhez:

„Ugyan egyelőre nem tudjuk, hogy mik az Apple tervei a kriptopénzek integrálásával kapcsolatban, de már keringenek róla pletykák. Egyesek szerint az Apple követné a Samsungot a kriptopénzek integrálásában.”

Az idén megjelent Samsung Galaxy S10 egy integrált hardvertárcával érkezett a privát kulcsok tárolására, de emellett a Samsung Pay is integrálni szeretné a kriptoeszközöket.
Az Apple azonban egyelőre nem mondott semmit ezzel a hírrel kapcsolatban.
Az Apple már kiadta az iOS 13 legújabb ikonkészletét, mely kompatibilis a cég San Francisco betűkészletével. Négy bitcoinnal kapcsolatos logót is találtak, két négyzet és két kör alakút, a több mint 1000 új között.
Az ikonok között nem találni egyéb kriptovaluta jelét.
Annak ellenére, hogy nem osztottak meg több infót ezzel kapcsolatban, biztosak lehetünk abban, hogy a kriptopénzfejlesztők továbbra is építkezni fognak az iOS-en, mely biztosan elősegíti majd a rejtpénznemek terjedését.

Olvastad már? Anonim bitcoin-vásárlás: négy Localbitcoins-alternatíva

Forrás: coinspeaker.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.