CryptoKit az iOS 13-ason, kriptotárcával érkeznek az új iPhone-ok?

Az Apple bejelentette a CryptoKitet, egy gyors és biztontágos Swift API-t, mellyel kriptografikus műveleteket végezhetünk. További részleteket a nemrég tartott Worldwide Developers Conference-en tudtunk meg.
A hír az Apple hivatalos oldalán jelent meg egy rövid bemutatóval.
A WWDC esemény egyik fő témája lesz az Apple legfrissebb operációs rendszere, az iOS 13, emellett az Apple jövőbeli terveiről is szó fog esni.

A CryptoKit segítségével a fejlesztők új keretrendszereket alkothatnak kriptográfikus funkciókkal. Ez olyan új lehetőségeket fog nyitni az alkalmazásfejlesztők számára, mint a hashelés, kulcsgenerálás és a -titkosítás.
Az új Swift-API segítségével publikus és privát kriptografikus kulcsokat is tárolhatunk az Apple Secure Enclave biztonsági rendszerén, amely az Apple A7-es és annál újabb processzorokba van beépítve.
A hivatalos bejelentés szerint:

„Használd a publikus kulcsok kriptográfiáját a digitális aláírások kiértékelésére és kulcscserék folytatására. A memóriában tárolt kulcsok mellett a Secure Enclave-en tárolt privát kulcsokat is felhasználhatjuk.”

Viktor Radchenko, a TrustWallet alapítója a Twitteren a következőt fűzte hozzá az Apple CryptoKit-bejelentéséhez:

„Ugyan egyelőre nem tudjuk, hogy mik az Apple tervei a kriptopénzek integrálásával kapcsolatban, de már keringenek róla pletykák. Egyesek szerint az Apple követné a Samsungot a kriptopénzek integrálásában.”

Az idén megjelent Samsung Galaxy S10 egy integrált hardvertárcával érkezett a privát kulcsok tárolására, de emellett a Samsung Pay is integrálni szeretné a kriptoeszközöket.
Az Apple azonban egyelőre nem mondott semmit ezzel a hírrel kapcsolatban.
Az Apple már kiadta az iOS 13 legújabb ikonkészletét, mely kompatibilis a cég San Francisco betűkészletével. Négy bitcoinnal kapcsolatos logót is találtak, két négyzet és két kör alakút, a több mint 1000 új között.
Az ikonok között nem találni egyéb kriptovaluta jelét.
Annak ellenére, hogy nem osztottak meg több infót ezzel kapcsolatban, biztosak lehetünk abban, hogy a kriptopénzfejlesztők továbbra is építkezni fognak az iOS-en, mely biztosan elősegíti majd a rejtpénznemek terjedését.

Olvastad már? Anonim bitcoin-vásárlás: négy Localbitcoins-alternatíva

Forrás: coinspeaker.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.