Büntetőeljárás vár a Ripple-re az XRP-tokenek illegális elosztása miatt

Az XRP-tokenek kibocsátója szabályozói célponttá vált az állítólagos illegális tokenelosztások miatt.

Büntetőeljárás vár a Ripple-re

Csoportos jogi keresettel kell szembenéznie a Ripple-nek az amerikai hatóságok részéről, amiért az állítólag illegális XRP-kibocsátást és -elosztást valósított meg, számolt be róla a The Wall Street Journal gazdasági napilap.

Brad Garlinghouse vezérigazgató a Twitteren adott hangot csalódottságának. Állítása szerint az amerikai SEC ő és a Ripple-társalapító Chris Larsen ellen emelne vádat, amiért állítólag „engedéllyel nem rendelkező” értékpapírokat értékesítettek amerikai állampolgárok számára.


Garlinghouse hozzátette, hogy a Ripple mint vállalat továbbra is használni fogja az XRP-t, mivel ez a legjobb digitális eszköz fizetésekre – itt előnyként hivatkoznak a gyorsaságra, költségekre, a skálázhatóságra, az energiahatékonyságra.
Továbbá hozzátette:

„Az SEC-nek – a G20-országok és az amerikai kormány maradéka nélkül nem kellene meghatároznia, hogyan néz ki az innováció (különösen akkor, ha a döntésük közvetlen haszonnal jár Kína számára).”

Garlinghouse megjegyezte, hogy a bitcoin és az ethereum szabályozása az Egyesült Államokban méltánytalan, ez pedig közvetlen előnyöket jelent a kínai bányászipar számára, eltekintve azon vállalkozóktól, akik protokollokat is építenek a régióban.
Ez azonban megakadályozta a további blokklánc- vagy amerikai startupok – például a Ripple – számára, hogy megfelelően profitáljanak a technológiából – gondolja.

Értékpapír-e az XRP vagy sem?

A jogi kereset lezárulásával talán eldőlne a kriptopénzek területén oly régóta napirenden lévő kérdés: mennyire jelent hasznot a Ripple számára az XRP, és milyen felügyelettel rendelkezik a token fölött?
Mint olyan, a San Franciscó-i társaság az utóbbi néhány évben elhatárolta magát az XRP-től, mióta 2012-ben először indították el útjára és osztották szét a tokent. Mindettől függetlenül a Ripple tárcáiban további 50 milliárd


XRP csücsül piaci eladásra várva, valamint az üzleti tevékenységek finanszírozására.
Garlinghouse és Larsen szintén jelentős mennyiségű XRP-t birtokolnak, az ágazat megfigyelői szerint pedig ez a fajta hozzáállás nem nevezhető teljesen „decentralizáltnak” – jegyezte meg a Fortune pénzügyi kiadvány.
Az XRP mindeközben jelentős csökkenést könyvelhetett el a közelmúltban. A token 10%-ot esett, 46 dollárcentre az ázsiai kereskedési napszak alatt, a hír megjelenésekor.
Mindazonáltal a szélesebb kriptopiacon ezzel egyidejűleg szintén kissé eluralkodtak a medvék – a bitcoin 3%-os, az ether pedig 4%-os csökkenést könyvelhetett el, ők azonban azóta köszönik szépen: jól vannak.

Olvastad már? Megindult a bitcoin miután Michael Saylor ajánlatot tett Elon Musknak

Forrás: cryptoslate.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.