Bukele elnök 100.000 dolláros bitcoint és további jogi elfogadottságot jósol

Bukele az ország két házon belüli BTC-alapú kezdeményezésének – a Bitcoin Citynek és Volcano-kötvényeknek – a közelgő robbanásszerű növekedését is előrevetíti.
Tavaly Salvador lett az első ország, amely Nayib Bukele elnöksége alatt a Bitcoint törvényes fizetőeszközként fogadta el, az országban növekvő infláció ellenszereként.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A legalizálás óta az elnök 1370 BTC-t szerzett az ország tartalékába, és a nem realizált nyereséget új infrastrukturális projektekbe, többek között egy kórházba és egy iskolába fektette vissza.
Bukele elnök azt jósolta, hogy 2022-ben további két ország is csatlakozik Salvadorhoz, és törvényes fizetőeszközzé fogja tenni a Bitcoint. Ugyanebben az évben egy olyan bikafutásra számít, amely a BTC árát új történelmi csúcsra, 100 000 dollárra emeli.
Január 2-án Nayib Bukele, Salvador elnöke öt bikás előrejelzést osztott meg a Bitcoin (BTC) 2022-es évre vonatkozó teljesítményével kapcsolatban.


Bukele Salvador két saját BTC-alapú kezdeményezésének – a Bitcoin City-nek és a Volcano-kötvényeknek – közelgő robbanásszerű növekedését is kilátásba helyezte.
Kapcsolódó cikkünk: Több nagy kriptovállalat is támogatja a salvadori Bitcoin City kezdeményezést
Ahogy arról a Cointelegraph korábban beszámolt, az elnök szerint Bitcoin City egy teljesen működőképes várossá válhat, lakónegyedekkel, bevásárlóközpontokkal, éttermekkel, kikötővel, „mindennel, ami a Bitcoin körül forog.”
Bukele szerint „Bitcoin City idén megkezdi az építkezést”, ami az 1 milliárd dolláros BTC-kötvényekkel támogatott virtuális város fejlesztését jelenti. Ezzel a fejlesztéssel együtt a Volcano-kötvények túljegyzését jósolja.
Bukele arra számít, hogy a Bitcoin idén az amerikai választások egyik fő választási témájává válik, és Twitter-követőinek azt mondta, hogy a Bitcoin 2022 konferencián „hatalmas meglepetésre” kell számítaniuk.

Salvador mainstream Bitcoin-elfogadása egyébként egy sor technikai akadályba ütközött, legutóbb az ország saját Bitcoin-tárcájából, a Chivóból eltűnt pénzeszközökről érkeztek jelentések.
Amint arról korábban több hírportál is beszámolt, legalább 50 salvadori jelentett veszteséget összesen több mint 96.000 dollár értékben decemberben, a Chivo tárca egy állítólagos ismeretlen hibája miatt.

Olvastad már? Két hét alatt 36%-kal nőtt a monero árfolyama

Forrás: cointelegraph.com

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.