Brazília is távolodna az amerikai dollártól

A brazil elnök egy párizsi rendezvényen tartott beszédet a hétvégén, és ennek során elmondta, szeretné, ha a BRICS országok nagyobb erőfeszítéseket tennének a dollártól való eltávolodás terén, és ezt személyesen is szorgalmazni fogja a következő találkozójukon.

A BRICS jelenlegi tagjai között megtaláljuk Brazília mellett Oroszországot, Indiát, Kínát és Dél-Afrikát.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A következő csúcstalálkozójuk pedig Johannesburgban lesz, Dél-Afrikában, augusztusban.

„Számomra nem teljesen egyértelmű, hogy Brazília és Argentína miért dollárral üzletel. Miért ne használhatnánk a saját valutánkat? Miért ne üzletelhetne Brazília és Kína a saját pénzét használva? Nagyon foglalkoztat a kérdés, hogy miért is van szükségem a dollárra. Ha rajtam múlik, akkor ezt részletesen át fogjuk beszélni a következő BRICS találkozón.”

Párizsban a francia elnök, Emmanuel Macron szervezésében 50 ország részvételével tartanak egy pénzügyi találkozót, amelyen egy lehetséges új pénzrendszerről értekeznek.

A megfogalmazott célok között szerepel, hogy valamiféle közös álláspontot alakítsanak ki a globális pénzrendszer megreformálása kapcsán, és újabb ötletekkel álljanak elő, amelyeket további fórumokon tudnak majd megvitatni.

A múlt héten Macron hivatalosan is bejelentette, hogy szívesen részt venne a következő BRICS-csúcstalálkozón.

Oroszország viszont ellenzését fejezte ki, mivel a francia elnök elmondásuk alapján ellenséges és elfogadhatatlan nézeteket támogat Moszkvával szemben.

A brazil elnök nem titkolja, hogy szeretné, ha az országok függetlenednének az amerikai dollár használatától a nemzetközi kereskedelem során, és áttérnének a nemzeti valutákra.

Támogatását fejezte ki egy saját BRICS valuta létrehozására is, és a várakozások alapján a következő csúcstalálkozón ez a kérdés is szóba fog kerülni, mint központi téma.

Lula elnök már tavasszal úgy fogalmazott, hogy valami hasonlót szeretne látni a BRICS blokkon belül, mint amit az európai országok építettek fel az euróval.

A BRICS Bank esetében pedig úgy véli, egy alternatív pénzügyi intézményt tudtak létrehozni a Világbank vagy az IMF mellett, amely segítségével erősíteni tudják a saját finanszírozásukat, és bővítik a lehetőségeiket.


Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.


Emellett elmondta, a terveik között szerepel az Afrikai Fejlesztési Bankkal ápolt együttműködés és kapcsolat újbóli megerősítése.

Olvastad már? Az FC Barcelona bemutatja második NFT-jét a World of Women együttműködésével

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

A Base blokklánc éppen frissítésre készült, de helyette a leállás jött

A kriptóban kevés dolog izzaszt meg jobban egy fejlesztőcsapatot, mint amikor a hálózat hirtelen, látszólag minden ok nélkül megáll, és nem jönnek az új blokkok....

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.