Brazil ötlet: zéró adó a zöld bányászoknak

A brazil kongresszus több olyan javaslatot is meghallgatott, amelyek támogatják a bányászok adómentességét és a kriptopénz nemzeti valuta státuszba emelését.
Egy új javaslat a brazil kongresszusban adómentességet szorgalmaz mind a kriptobányász-berendezések behozatalára, mind pedig a megújuló energiaforrások felhasználásával végzett bányászatra.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A brazil média, a Seudinheiro december 4-i jelentése kifejti, hogy a brazil törvényhozók egy sor új javaslata csökkentheti a kriptót ért kritikákat Dél-Amerika legnagyobb országában.
A kongresszus meghallgatott egy olyan javaslatot is, amely szerint a kriptopénzeket valutának kellene tekinteni, nem pedig árunak. Ha ez a javaslat átmegy, a kriptotőzsdék pénzügyi szolgáltatásokat nyújthatnak és hiteleket adhatnak ki a brazil lakosoknak.
Irajá Silvestre Filho szenátor mindhárom javaslatot a kongresszus elé terjesztette. Jelenleg nem világos, hogy a javaslatok mekkora támogatást élveznek a törvényhozásban, de a brazil kriptoközösség részéről bőséges a támogatás.
Ray Nasser, az Arthur Mining vezérigazgatója szerint, ha Brazília elfogadja a kriptobányászok adómentességét, akkor globális „bányászati Mekkává” válhat.
Azzal a feltétellel, hogy a kriptopénz legális fizetőeszközzé válik, a Brazil Központi Banknak engedélyeznék egy valódi központi banki digitális fizetőeszköz (CBDC) kibocsátását.
Ezzel Brazília azon kilenc másik ország vagy joghatóság közé kerülne, amely jelenleg CBDC-t bocsát ki a lakosai számára.

A Nemzetközi Kereskedelmi Hivatal szerint Brazília jelenleg a villamos energia alig kevesebb mint felét állítja elő megújuló forrásokból. Az egy kilowattórára jutó költség körülbelül 0,12 dollár, ezzel nagyjából a világ középmezőnyébe tartozik e tekintetben.
Taynaah Reis, a Moeda, egy brazil székhelyű blokklánc-finanszírozási vállalat vezérigazgatója a Cointelegraphnak így nyilatkozott:

„A kripto gyorsan növekszik Brazíliában, és a szabályozó szervek nagyon proaktívak és védelmezőek voltak a bányászat ösztönzésében és a legjobb gyakorlatokra vonatkozó irányelvek kidolgozásában, mivel a nagyvállalatok bejelentették a kripto bevonására vonatkozó terveiket”.

Reis azt is elmondta, hogy a bányászoknak regisztrálniuk kell majd a felszereléseiket a brazil kormánynál az ökoszisztéma felügyeletének eszközeként.
Brazíliában áramellátási aggályok merültek fel nemrég, van ahol az áramadagolás kezd valósággá válni. Az energiaadagolás az, amikor egy ország kis részei kisebb mennyiségű áramot kapnak, hogy megvédjék a teljes elektromos hálózatot.

Rudá Pellini, az Arthur Mining elnöke elmondta, hogy bár Brazília foglalkozik az áramkorlátozással, nem látja úgy, hogy a Bitcoin-bányászok új belépése fenyegetést jelentene az áramellátásra:

„Brazíliában az egyik fő probléma az energiakérdésben az átvitel. Nagy energiatermelési többletünk van az országban, és lehetőség van a tiszta energiatermelésbe történő nagyobb beruházások ösztönzésére”.

Az áramellátás folyamatos problémát jelent Kazahsztánban, amely a világ második legnagyobb Bitcoin-bányász országává vált nemrég.

Olvastad már? 82 millió dollár értékben vásárolt bitcoint a MicroStrategy

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.