Bitcoin jól tartja magát, de meddig?

A Bitcion stabilan tartja magát a banki összeomlásról szóló pletykák közepette, 19 000 és 20 000 dollár között ingázott az árfolyam az elmúlt napokban.

A befektetők párhuzamot vonnak a Credit Suisse és a Deutsche Bank gondjai és a Lehman Brothers összeomlása között a 2007-2008-as pénzügyi válság során.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Lehman Brothers akkoriban negyedik legnagyobb amerikai befektetési bank volt, ami csődöt jelentett az eszközállomány drasztikus leértékelése és részvényárfolyam meredek esése miatt.

A befektetők a Bitcoin felé fordulnak

Eközben a Bitcoin árfolyama viszonylag stabilan forog, ellenben a részvényekkel, melyek továbbra is esnek a makrokáosz közepette.

Angliában szemtanúi lehettünk a font drasztikus süllyedésének, így gyorsan lépniük kellett a szigetország lakóinak.

A britek Bitcoint vásároltak, mivel a központi bank megtagadta mérlege csökkentését.

A támogatók azzal érvelnek, hogy 21 milliós fix készlettel rendelkező Bitcoin, decentralizáltsága miatt jobb befektetésnek találják, mint saját valutájukban tartani pénzüket.

Bitcoin

A Bitcoin árfolyama az elmúlt 24 órában 2,17%-ot növekedett egészen pontosan 19 466 dolláros áron tartózkodik.
A hétvégén a BTC 20 185 dolláros árszintig emelkedett az árfolyam.

A vezető kriptovaluta azonban alábbhagyott az eladási nyomásra, ami viszonylag lapos kereskedési tartományhoz vezetett.

Forrás: tradingview.com

A legújabb On-chain mérőszámok arra utalnak, hogy a Bitcoin mélypontja kialakulhat, de gyenge a volumen miatt nő annak az esélye, hogy a piacvezető eszköz, újabb alacsonyabb érték alá süllyedjen az elkövetkezendő időszakba.

A jelenlegi makrogazdasági viszonyok miatt többek között az elmúlt hetekben a BTC értéke többször is 20 000 dollár alá süllyedt, ami miatt az elemzők figyelmeztetést adnak ki, amennyiben a Bitcoin eléri a 17 500 dolláros támasz szintet, majd áttöri azt, onnan az árfolyam könnyel lesüllyedhet 12 000 dollár körüli tartományba.

Forrás: tradingview.com

Tovább emelkedő inflációs körülmények nem kedveznek sem a kripto, sem a tőzsde piacnak. Federal Reserve (FED) nem lazíthat monetáris politikáján, ami további kamatemeléshez fog vezetni.

Jelenlegi gazdasági helyzetünk, nem könnyít eldönteni, milyen instrumentumba és milyen arányban fektessünk le szabadon áramló készpénzünket.


Olvastad már? Esik a dollár – ez lenne a DXY süllyedésének a kezdete?

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.