Binance-vezérigazgató: egy jó stabilcoin veszély a bitcoinra

A Binance-t vezető Chanpeng Zhao megszellőztette CBDC-vel kapcsolatos nézeteit. Elmondta, hogy a bitcoin számára nagy fenyegetés lehet, ha egy annál fejlettebb valuta kerülne kibocsátásra.
Changpeng Zaho, a Binance valaha közkedvelt vezérigazgatója úgy véli, a jegybankok által kibocsátott digitális valuták elég vonzók lehetnek majd ahhoz, hogy fenyegetést jelentsenek a bitcoin számára.

Egy, a Fortune vezető újságírójának, Jeff Robertsnek adott interjújában arról kérdezték, milyen hatással lehet a Kínai Jegybank digitális jüannal kapcsolatos kezdeményezése a teljes kriptoágazatra nézve.
Zhao azt mondta, bármely blokklánc vagy digitális valuta lehet elég jó az ágazat egészében, ha az legitimálja a digitális eszközöket, valamint népszerűbbé teszi azokat a jelenlegi szintnél. Hozzátette, hogy a jelentős országok között már egyfajta verseny van kialakulóban, a legtöbb CBDC pedig kezdetben jóval korlátozóbb, idővel pedig fejlettebb lesz majd.
Amikor közvetlenül a bitcoinnal kapcsolatos fenyegetésekről kérdezték, CZ elmondta, miszerint csak nagyon kevés CBDC biztosíthatná azt a fajta szabadságot, amit a bitcoin, ez előbbiek ugyanis magasan centralizáltak és kontrolláltak lehetnek majd. Ettől függetlenül hosszú távon figyelmeztet:

„Ha egy kormány olyan kriptopénzzel állna elő, amely még nyitottabb, még szabadabb, kevésbé korlátozóbb, mint a bitcoin, és gyorsabb, és olcsóbb a felhasználása, akkor az veszélyt jelenthet a Bitcoin számára. Ez azonban jót tesz az ágazat számára.”

Hozzátette, hogy ez nem lenne egy rossz dolog, hasonló lenne ahhoz, mint amikor a HTML5 lecserélte a HTML4-et.

A Binance nem akar jüancoint

Amikor arról kérdezték, vajon a Binance-nek szándékában áll-e egy jüanalapú stabilcoin kibocsátása a tőzsdén található jelenlegi stabilcoinok kiegészítéseképp, CZ kijelentette, hogy erre nem fog sor kerülni a közeljövőben. Hozzátette, hogy Kínában túl sok a korlátozás a tőkeáramlást illetően.
A CBDC-k iránti érdeklődés 2020-ban csak növekedett, a témával kapcsolatban pedig vegyesen vélekedtek.
A német politikusok és Burkhard Balz, a német jegybank igazgatótanácsi tagja, legutóbb kijelentette, hogy a digitális euró fenyegetést jelenthet a meglévő pénzügyi rendszerre, ha azt esetleg értéktárolóként kívánnák majd felhasználni.
Az Egyesült Államok nem igazán törte magát a digitális dollárt illetően. A Morgan Creek Digital-társalapító Anthony Pompliano éppen ezért úgy érvelt, Kína könnyen lépéselőnybe kerülhet az Egyesült Államokkal szemben, ha az nem cselekszik időben.
(Forrás: Cointelegraph.com)

Olvastad wmár? RENDKÍVÜLI: Bitcoint is vehetünk majd a PayPalon belül

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Arizona elutasítja a Bitcoin-tartalékalapot: újra vétózott a kormányzó

Néhány napja Arizona szenátusa továbbvitte a 2324-es számú törvényjavaslatot. Ez egy olyan kezdeményezés, amely állami szintű tartalékalapot hozna létre a bűncselekmények során lefoglalt kriptovaluták számára. Kezdetben félretették a...

Az EKB új terve: blokkláncalapú jegybankpénzzel a modern pénzügyi rendszerért

Az Európai Központi Bank (EKB) jóváhagyott egy kétlépcsős tervet. Ennek célja, hogy a blokklánc-technológián alapuló tranzakciókat jegybankpénzzel rendezzék. Ez megnyithatja az utat Európa pénzügyi rendszerének...

Optimista bitcoin árfolyam előrejelzések: kitörés várható júliusban

A júliusi bitcoin árfolyam-előrejelzés világszerte optimizmust tükröz. A Bitwise nemrégiben kiadott egy jelentést, amely szerint „a történelem azt mutatja, hogy a bitcoin erőteljesen visszapattant a...

Felejtsd el a Bitcoint és az Ethereumot: 10.000 ebből az altcoinból mindent megváltoztathat

Vendégbejegyzés A Bitcoin májusban új történelmi csúcsot ért el, ami örömmel töltötte el a kriptovaluta támogatók közösségét. Érdekesség, hogy a legnagyobb piaci értékű digitális eszköz az...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.