Bank of England: a kriptónak nagyobb szabályzás kell

A Bank of England szerint a kriptopiac extrém volatilitása rávilágít, hogy az iparágnak sokkal kiterjedtebb szabályozásra és hatósági felügyeletre van szüksége. A brit központi bank arra is figyelmeztette a lakosságot, hogy a kriptopénzek ára tovább eshet.
A közel 2 billió dolláros teljes kapitalizációs csökkentés emlegetve a bank extrém nagynak tekinti a volatilitást, amely sokkal jobban a felszínre hozza a sebezhetőségeket.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A bank ezért nagyobb fokú szabályozást szeretne, és több jogosultságot a hatóságoknak. A kriptopiac jelenlegi kapitalizációja 1 billió dollár körüli, miután tavaly novemberben elérte a 3 billiós rekordot.
Múlt hónapban a Bank of International Settlements, a BIS vezetője, Agustin Carstens nyilatkozott úgy, hogy a kriptopiacon tapasztalt nehézségek már a tényleges feltűnésük előtt is várhatóak voltak. Említésre került a likviditás csökkenése és a különböző tőkeáttételes kereskedési pozíciók nagy száma.
Az angol központi bank szerint a kriptopiac további csökkenéssel nézhet szembe. Ennek ellenére sem jelent veszélyt az angol pénzrendszerre, viszont a központi bank szerint ez idővel változhat, ahogyan a kriptoipar növekszik, és egyre több szálon fonódik majd össze a hagyományos pénzrendszerekkel.
Nemrégiben az Európai Központi Bank elnöke, Christine Lagarde is hasonlóképpen fogalmazott, elmondása szerint a kriptopénzeknek és a definek megvan az esélye, hogy idővel fenyegetést jelenthessenek a pénzügyi stabilitásra.
A Bank of England egyik tisztviselője, Sir Jon Cunliffe szerint a kriptopiac több téren is kockázatokat hordozhat, ha nincsen megfelelően szabályozva, így ezzel nem szabad késlekedni.
Májusban már úgy fogalmazott, hogy a kriptobefektetőkre nehéz idők várhatnak, ahogy a Fed és a többi központi bank szigorít a pénzpolitikáján. Még tavaly decemberben pedig egyenesen azt mondta, hogy a kriptók akár nulláig is eshetnek.
Andrew Bailey, a bank vezetője szerint a befektetőknek fel kell készülniük a pénzük elvesztésére, ha kriptóval kezdenek foglalkozni.
A már sokszor hallott hamis érveket sorolta fel ezután, amelyek szerint a kriptopénzeknek nincs belső értéke, a bitcoin pedig nem használható fizetésre.

Olvastad már? Elon Musk egy újabb vállalatánál lehet dogecoinnal fizetni

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

A Standard Chartered 3500 dolláros Aave árfolyamot vár

A kriptós jóslás világában általában a két véglet uralkodik. Ha egy nagyobb nevű szereplő belép ide, akkor vagy biztonsági játékot játszanak a Bitcoinnal, vagy mondanak...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.