Bank of America: a Solana lehet a kriptopénzek Visája

A Bank of America stratégája szerint a Solana az alacsony tranzakciós díjak, a skálázhatóság és az egyszerű használat előnyei miatt nagy szeletet haraphat ki az Ethereum piaci részesedéséből.
Alkesh Shah, a Bank of America digitáliseszköz-stratégája egy január 11-i kutatási jegyzetében azt jósolta, hogy az Ethereum versenytársa, a Solana a „digitáliseszköz-ökoszisztéma Visájává válhat” idővel.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Solana hálózat 2020-ban indult, és azóta az ötödik legnagyobb kriptopénzzé nőtte ki magát 47 milliárd dolláros piaci kapitalizációval.
Egy nagyságrenddel gyorsabb növekedés, mint az Ethereumé. A Solanával ezenfelül már több mint 50 milliárd tranzakciót bonyolítottak le, és több mint 5,7 millió non-fungible tokent (NFT) minteltek ki a segítségével.
A kritikusok azonban azzal érvelnek, hogy a sebessége a decentralizáció és a megbízhatóság rovására megy, de Shah szerint az előnyök felülmúlják a hátrányokat:

„A nagy áteresztő képesség, az alacsony költségek és a könnyű felhasználhatóság olyan fogyasztói felhasználási esetekre optimalizált blokkláncot hoz létre, mint a mikrofizetések, a defi, az NFT-k, a decentralizált hálózatok (Web3) és a szerencsejátékok.”

A továbbiakban azt sugallta, hogy a Solana az alacsony díjak, az egyszerű használat és a skálázhatóság miatt szeletet hasít ki az Ethereum piaci részesedéséből, míg az Ethereum „nagy értékű tranzakciós és identitási, tárolási és ellátási lánc felhasználási esetekre szorulhat vissza” – írta Shah, akit a Business Insider idézett.

„Az Ethereum a decentralizációt és a biztonságot helyezi előtérbe, de a skálázhatóság rovására. Ez hálózati torlódásokhoz és olyan tranzakciós díjakhoz vezetett, amelyek esetenként nagyobbak voltak, mint az elküldött tranzakció értéke.”

A Visa átlagosan 1700 tranzakciót dolgoz fel másodpercenként (TPS), de a hálózat elméletileg legalább 24.000 TPS-t is képes kezelni.
Az Ethereum jelenleg körülbelül 12 TPS-t kezel a főhálózaton (többet a második rétegben), míg a Solana 65.000 TPS elméleti határértékkel büszkélkedhet.

Teljesítményproblémákkal küzd

Shah elismeri, hogy „a Solana a skálázhatóságot helyezi előtérbe, de egy viszonylag kevésbé decentralizált és biztonságos blokkláncnak is vannak kompromisszumai, amit a kezdetektől fogva számos hálózati teljesítményprobléma szemléltetett”.
A Solana az elmúlt hónapokban igencsak megtapasztalta a hálózati teljesítményproblémákat. Ilyenek voltak például a Binance által legutóbb január 12-én megerősített kiutalási problémák, a közösségi médiában január 7-én késedelmes teljesítményről szóló jelentések, és ami január 5-én DDos-támadásnak tűnt, bár a Solana tagadta, hogy ez történt volna.
Korábban írtuk a témában: A Solana hivatalosan is elismerte, hogy túlterheléses gondokkal küzd
Ez kevesebb mint egy hónappal egy korábbi, december 10-i támadás után történt, amikor a Solana-alapú decentralizált tőzsdei platformon, a Raydiumon egy IDO-hoz kapcsolódó tömeges botting okozta hálózati torlódásokról érkeztek jelentések.

A Cointelegraph-nak adott december 22-i interjújában Austin Federa, a Solana Labs kommunikációs vezetője elmondta, hogy a fejlesztők jelenleg a hálózat problémáinak megoldásán dolgoznak.

„A Solana futási ideje egy új konstrukció. Nem használja az EVM-et [Ethereum Virtual Machine], és rengeteg újítás történt annak érdekében, hogy a felhasználók a lehető legolcsóbb díjakat kapják, de az átfutási időn még van mit dolgozni.”

Olvastad már? A legtöbbet letöltött alkalmazások közé került a digitális jüan tárca Kínában

Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: Skip Moore

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin árfolyam ingadozik – Robert Kiyosaki újabb zuhanásban reménykedik felhalmozási céllal

A Bitcoin (BTC) jelenleg ingadozó piaci környezetben kereskedik, az árfolyam a cikk írásakor nagyjából 108.192 dollár körül mozgott, ami 0,12%-os enyhe csökkenést jelent az elmúlt...

„A kormányoknak nincs joguk adót szedni a Bitcoin után” – állítja Bill Miller IV

A Miller Value Partners befektetési igazgatója, Bill Miller IV szerint a kormányoknak nincs joguk adót kivetni a Bitcoinra, mivel a tulajdonjogok kezelése nem igényel semmilyen...

A Toncoin árfolyam kilőtt – Ez a meglepő hír áll mögötte!

A The Open Network (TON), a nyílt forráskódú decentralizált Layer 1 blokklánc natív kriptovalutája, a Toncoin, július 8-án megnövekedett keresletet tapasztalt. A token árfolyama mindössze két...

Felhasználók panaszaival küzd az OKX – Számlák befagyasztva, mi áll a háttérben?

Az OKX kriptotőzsde az elmúlt napokban a hírek középpontjába került, miután egyre több felhasználói panasz érkezett számlazárolások miatt. Egy felhasználó arról számolt be, hogy négy éve...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.