Az új befektetők nem akarják 40 ezerért eladni a coinjaikat

A Glassnode úgy következteti az adataiból, hogy a jelenlegi bikafutam vásárlóinak nagy része nem siet az eladással.
A kisebb befektetők száma növekvő ütemű, és a jelek szerint azok sem nagyon akarják most eladni, akik alacsonyabb áron vették a bitcoint még idén.
A blokklánc-elemző cég a legutóbbi hírlevelében osztotta meg ezeket a következtetéseket, amelyek alapján a mostani vásárlók még egy darabig nem lesznek eladók.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Csökken a „fiatal” készlet

A BTC volumene viszonylag kicsi mostanában, az árfolyam pedig a 30-40 ezer közötti sávban oldalazik. Az elmúlt napokban mintha visszatérne a volatilitás, de a kereskedők számára így sincsen sok lehetőség, hogy profitot érjenek el.
A Glassnode az úgynevezett hodl-hullámokat vizsgálta meg, ez az indikátor kimutatja, hogy adott bitcoin-készlet mikor mozdult meg utoljára.
Ehhez a BTC árfolyamát nézik az utolsó végrehajtott tranzakció, illetve a megvásárlás pillanatában, összevetve az éppen aktuális árral. Ezek a hodl-hullámok pedig most megerősítik, hogy a készlet öregszik, kevés vásárló ad el.

„Nem csak arról van szó, hogy csökken a fiatal coinok száma. Ezek a coinok azoknál a hodlereknél vannak, akik a tavaly kezdődött, és idén januárban is folytatódó bikapiacon vásároltak be.”

Forrás: Glassnode

Az érdekes része pedig az, hogy ezeknek a coinoknak a jelentős része profitos, a nagyja pedig a dupláját éri a beszerzési árának.

„Biztos lesz olyan hodler, aki profitot realizál. Az a megszokott, hogy a felfutás gyorsulásával a hodlerek eladják a coinjaik nagy részét, és mikor megérkezik a visszahúzódás, ez az eladási nyomás is lecsökken.”

Egyre több a kisbefektető

Mind rövid, mind hosszú távon egyre több a lakossági kisbefektető.
Az 1 bitcoinnál kisebb egyenleggel rendelkező tárcák száma folyamatosan emelkedik, a teljes készlet egyre nagyobb részét adják.
Az ő jelenlétük, és a készletre való hatásuk az elemzők szerint „a Bitcoin, mint eszközosztály evolúciójának köszönhető”.

Forrás: Glassnode / Twitter

A szalagcímeket egyértelműen dominálja a különböző nagy cégek beszállása a kriptoiparba, vagy éppen országoké, de akik a valódi tömeges beáramlást produkálták ebben az évben a piacra, azok a kisemberek.

Olvastad már? Steve Hanke arra figyelmeztet, hogy a BTC miatt „teljesen összeomolhat” Salvador gazdasága

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.