Az Opera böngésző az első, amely elérhetővé teszi a bitcoin-tranzakciókat.

Az Opera webböngésző mostantól a saját rendszerén belül teszi lehetővé, hogy a felhasználói Bitcoin-tranzakciókat bonyolítsanak le.
A vállalat október 21-én jelentette be mindezt. Hozzátették, hogy a világszerte 350 millió felhasználóval rendelkező böngésző a P2P-tranzakciók mellett természetesen az erre lehetőséget adó webshopokban is tudnak már árukat és szolgáltatásokat vásárolni.
A böngésző által immár teljes verzióban használható Crypto Wallet funkció a bitcoin mellett a Tron kriptopénzt is támogatja, ezek esetében teljes értékű tárcaprogramként használható.
Charles Hamel, az Opera kriptós részlegének vezetője így kommentálta az új fejlesztés bevezetését:

„Úgy hisszük, hogy a böngészőnk eszköztárát több blokklánc – ideértve a Bitcoinét is – előtt kinyitva a helyes irányba lépünk. Így a mi megoldásunk releváns azok számára, akik bitcoinnal rendelkeznek, és használni is szeretnék azt, nem csak egy számlán tárolni.”

Idén nyáron a böngészőben már elérhetővé vált a Crypto Wallet béta verziója, a böngészőn keresztül pedig februártól nyílt lehetőség ether vásárlására és tárolására.

Az Opera már a web 3.0-ra fókuszál

A legutóbbi hónapok során az Opera már bevallottan a web 3.0 irányába mozdult el a fejlesztéseit illetően.
Ez a meghatározás az internet evolúciójának következő állomását takarja, minőségi tartalom-előállítással és a blokkláncok integrálásával, a digitális pénznemekkel, valamint a számítási kapacitások decentralizálásával.
A cég a mobilos böngészőjének iOS-változatát is kiadta Opera Touch néven, amely szintén támogatja az Ethereum rendszerét és az azon futó dAppokat. Ezen felül egy web3 explorert, amelynek segítségével a felhasználók tranzakciókat küldhetnek és fogadhatnak, valamint közvetlen kapcsolatba léphetnek a decentralizált internetes alkalmazásokkal.
Az Operán keresztül létrehozott kriptotárcák száma mindössze 3%-os piaci részesedést jelent a 2019 szeptemberi állapot alapján. Ezzel együtt viszont a legújabb fejlesztéseik a valódi web3-as integráció irányába mutatnak, és így a kriptopénzek nagyobb elterjedése felé is.
Eközben a kriptopénzalapú Brave böngésző kifejezetten magas felhasználói elköteleződésről számol be, napi mintegy 2,8 millió felhasználóval. Ez a szám folyamatosan növekszik, mind a feliratkozott tartalomkészítők, mind a reklámozási projektjükben résztvevő hirdetőcégek esetében.

Olvastad már? „Nem vásárolok semmit” – a Tron vezérigazgatója a Poloniex felvásárlásáról

Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép estétek! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.