Az FTX engedte a helyi lakosok számára a pénzkivételt

A bedőlt FTX kriptotőzsde a múlt héten úgy fogalmazott, hogy a helyi hatósági kérésére lehetővé tette a bahamai lakosoknak, hogy kivegyék a tőzsdén tárolt pénzüket.

A bahamai tőzsdefelügyelet, az SCB most viszont kiadott egy hivatalos közleményt, amelyben megosztotta, hogy hivatalos részről semmiféle ilyen kérés nem történt, ilyesmire nem kötelezték őket.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Ennek alapján az FTX tweetje, amelyben ezt állították, és amelyben a hatósági sürgetésre hivatkoztak, nem tekinthető hitelesnek.

Múlt héten a tőzsde a hivatalos Twitter fiókján osztotta meg a bejegyzést, amely szerint, mivel a Bahama-szigeteken van a székhelyük, az ottani szabályozások következtében lehetővé teszik, hogy a bahamai ügyfeleik kiutalják a pénzüket.

Az SCB szerint viszont ők semmiféle utasítást nem adtak a tőzsdének, hogy a bahamai lakosokat részesítse előnyben.

„A Bizottság ráadásul úgy véli, egy ilyenféle utasítás határozottan problémákat okozhatna egy fizetésképtelenségi, csődfelszámolási eljárás során, és akár azt is eredményezhetné, hogy jogi eszközökkel utaltatnák vissza a bahamai lakosokkal a kivett pénzeket. A Bizottság az ilyen esetekben nem vár el semmiféle különleges elbánásmódot semelyik befektetővel vagy ügyféllel szemben.”

A múlt hét csütörtökön az SCB befagyasztotta a tőzsde bahamai bankoknál lévő számláit, miután az FTX pár nappal előtte felfüggesztette a kiutalásokat.

Ennek ellenére csütörtökön a reggeli órákban több felhasználó is sikeresen tudott kiutalni a tőzsdéről, nagyjából 7 millió dollár értékben, több különböző kriptopénzből.

A jelentések szerint ráadásul több felhasználó a helyi, bahamai lakosok segítségével próbált meg hozzájutni a pénzéhez, néhány esetben sikerrel.

Ezt azzal a módszerrel tudták megtenni, hogy a tőzsde NFT-piacterén a felhasználók más, bahamai felhasználóktól tokeneket vettek a fiókjuk egyenlegével, majd ezt a pénzt a bahamai felhasználó ki tudta utalni a platformról, valószínűleg az eredeti tulajdonos által megadott címre.

Más FTX tőzsde hírek

Ez vélhetően azután történt meg, hogy megegyeztek valamiféle kompenzációban, jutalékban, a segítségért.

Az FTX pénteken jelentett csődöt, pár nappal azután, hogy kiderült, a Binance tőzsde mégsem vásárolja fel a bedőlt tőzsdét.

Az általános fejetlenség közepette ráadásul támadást is szenvedett a platform, pénteken napközben egy hacker 600 millió dollárnyi kriptót zsákmányolt tőlük.

Az FTX később bejelentette, hogy ennek egy részét sikeresen visszaszerezte.

A tőzsde új ügyvezetője, John Ray egyelőre annyit osztott meg a sajtóval, hogy a vállalat együttműködik a hatóságokkal az ügy tisztázásában.


Olvastad már? BNB dominancia következhet?

Forrás: coindesk.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Jön a digitális svéd korona, csak nem az államtól, hanem az AllUnity stablecoinjaként

Egy átlagos stockholmi kávézóban 2026-ban már csúnyán néznek rád, ha papírpénzt veszel elő, és a svéd jegybank már nagyon régóta kísérletezik a saját digitális pénzével,...

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.