Az FTX engedte a helyi lakosok számára a pénzkivételt

A bedőlt FTX kriptotőzsde a múlt héten úgy fogalmazott, hogy a helyi hatósági kérésére lehetővé tette a bahamai lakosoknak, hogy kivegyék a tőzsdén tárolt pénzüket.

A bahamai tőzsdefelügyelet, az SCB most viszont kiadott egy hivatalos közleményt, amelyben megosztotta, hogy hivatalos részről semmiféle ilyen kérés nem történt, ilyesmire nem kötelezték őket.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Ennek alapján az FTX tweetje, amelyben ezt állították, és amelyben a hatósági sürgetésre hivatkoztak, nem tekinthető hitelesnek.

Múlt héten a tőzsde a hivatalos Twitter fiókján osztotta meg a bejegyzést, amely szerint, mivel a Bahama-szigeteken van a székhelyük, az ottani szabályozások következtében lehetővé teszik, hogy a bahamai ügyfeleik kiutalják a pénzüket.

Az SCB szerint viszont ők semmiféle utasítást nem adtak a tőzsdének, hogy a bahamai lakosokat részesítse előnyben.

„A Bizottság ráadásul úgy véli, egy ilyenféle utasítás határozottan problémákat okozhatna egy fizetésképtelenségi, csődfelszámolási eljárás során, és akár azt is eredményezhetné, hogy jogi eszközökkel utaltatnák vissza a bahamai lakosokkal a kivett pénzeket. A Bizottság az ilyen esetekben nem vár el semmiféle különleges elbánásmódot semelyik befektetővel vagy ügyféllel szemben.”

A múlt hét csütörtökön az SCB befagyasztotta a tőzsde bahamai bankoknál lévő számláit, miután az FTX pár nappal előtte felfüggesztette a kiutalásokat.

Ennek ellenére csütörtökön a reggeli órákban több felhasználó is sikeresen tudott kiutalni a tőzsdéről, nagyjából 7 millió dollár értékben, több különböző kriptopénzből.

A jelentések szerint ráadásul több felhasználó a helyi, bahamai lakosok segítségével próbált meg hozzájutni a pénzéhez, néhány esetben sikerrel.

Ezt azzal a módszerrel tudták megtenni, hogy a tőzsde NFT-piacterén a felhasználók más, bahamai felhasználóktól tokeneket vettek a fiókjuk egyenlegével, majd ezt a pénzt a bahamai felhasználó ki tudta utalni a platformról, valószínűleg az eredeti tulajdonos által megadott címre.

Más FTX tőzsde hírek

Ez vélhetően azután történt meg, hogy megegyeztek valamiféle kompenzációban, jutalékban, a segítségért.

Az FTX pénteken jelentett csődöt, pár nappal azután, hogy kiderült, a Binance tőzsde mégsem vásárolja fel a bedőlt tőzsdét.

Az általános fejetlenség közepette ráadásul támadást is szenvedett a platform, pénteken napközben egy hacker 600 millió dollárnyi kriptót zsákmányolt tőlük.

Az FTX később bejelentette, hogy ennek egy részét sikeresen visszaszerezte.

A tőzsde új ügyvezetője, John Ray egyelőre annyit osztott meg a sajtóval, hogy a vállalat együttműködik a hatóságokkal az ügy tisztázásában.


Olvastad már? BNB dominancia következhet?

Forrás: coindesk.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.