Az FTX engedte a helyi lakosok számára a pénzkivételt

A bedőlt FTX kriptotőzsde a múlt héten úgy fogalmazott, hogy a helyi hatósági kérésére lehetővé tette a bahamai lakosoknak, hogy kivegyék a tőzsdén tárolt pénzüket.

A bahamai tőzsdefelügyelet, az SCB most viszont kiadott egy hivatalos közleményt, amelyben megosztotta, hogy hivatalos részről semmiféle ilyen kérés nem történt, ilyesmire nem kötelezték őket.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Ennek alapján az FTX tweetje, amelyben ezt állították, és amelyben a hatósági sürgetésre hivatkoztak, nem tekinthető hitelesnek.

Múlt héten a tőzsde a hivatalos Twitter fiókján osztotta meg a bejegyzést, amely szerint, mivel a Bahama-szigeteken van a székhelyük, az ottani szabályozások következtében lehetővé teszik, hogy a bahamai ügyfeleik kiutalják a pénzüket.

Az SCB szerint viszont ők semmiféle utasítást nem adtak a tőzsdének, hogy a bahamai lakosokat részesítse előnyben.

„A Bizottság ráadásul úgy véli, egy ilyenféle utasítás határozottan problémákat okozhatna egy fizetésképtelenségi, csődfelszámolási eljárás során, és akár azt is eredményezhetné, hogy jogi eszközökkel utaltatnák vissza a bahamai lakosokkal a kivett pénzeket. A Bizottság az ilyen esetekben nem vár el semmiféle különleges elbánásmódot semelyik befektetővel vagy ügyféllel szemben.”

A múlt hét csütörtökön az SCB befagyasztotta a tőzsde bahamai bankoknál lévő számláit, miután az FTX pár nappal előtte felfüggesztette a kiutalásokat.

Ennek ellenére csütörtökön a reggeli órákban több felhasználó is sikeresen tudott kiutalni a tőzsdéről, nagyjából 7 millió dollár értékben, több különböző kriptopénzből.

A jelentések szerint ráadásul több felhasználó a helyi, bahamai lakosok segítségével próbált meg hozzájutni a pénzéhez, néhány esetben sikerrel.

Ezt azzal a módszerrel tudták megtenni, hogy a tőzsde NFT-piacterén a felhasználók más, bahamai felhasználóktól tokeneket vettek a fiókjuk egyenlegével, majd ezt a pénzt a bahamai felhasználó ki tudta utalni a platformról, valószínűleg az eredeti tulajdonos által megadott címre.

Más FTX tőzsde hírek

Ez vélhetően azután történt meg, hogy megegyeztek valamiféle kompenzációban, jutalékban, a segítségért.

Az FTX pénteken jelentett csődöt, pár nappal azután, hogy kiderült, a Binance tőzsde mégsem vásárolja fel a bedőlt tőzsdét.

Az általános fejetlenség közepette ráadásul támadást is szenvedett a platform, pénteken napközben egy hacker 600 millió dollárnyi kriptót zsákmányolt tőlük.

Az FTX később bejelentette, hogy ennek egy részét sikeresen visszaszerezte.

A tőzsde új ügyvezetője, John Ray egyelőre annyit osztott meg a sajtóval, hogy a vállalat együttműködik a hatóságokkal az ügy tisztázásában.


Olvastad már? BNB dominancia következhet?

Forrás: coindesk.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.