Az Európai Központi Bank sem akar a Fed mögött kullogni

Miközben az Európai Központi Bank megduplázta vészhelyzeti eszközvásárló programjának keretét, a bitcoin még erősebben teljesít.

Egy újabb nap, újabb egybillió dollár – az Európai Központi Bank bejelentette, hogy megduplázza a koronavírus miatti felvásárló programját. 1,35 billió dollárra, a bitcoinhívők nagy örömére.

Bitcoin vásárlás, eladás gyorsan, kényelmesen, egyszerűen, biztonságosan. Válts kriptovalutát, mint például az Ether, Litecoin, Bitcoin Cash. Kattints a részletekért!

Június 4-én megjelent sajtónyilatkozatában az EKB a legutóbbi olyan jegybank, amely vitatott válaszlépéseket foganatosított a járványhelyzetre való tekintettel.
 
További 600 milliárd eurót különített el az úgynevezett pandémiás vészhelyzeti felvásárló programra (PEPP).

EKB: folytatódnak a „flexiblis” eszközvásárlások

A márciusban indított, és eredetileg 750 milliárd euró értékű PEPP az állami és magánszektor részvényeinek masszív felvásárlását jelenti.
A  Federal Reserve akcióihoz hasonlóan a séma ugyan még nem érte el az Egyesült Államokban uralkodó állapotokat, alapvetően mégis a hamis piaci kereslet érzékeltetéséhez vezet.

„A felvásárlások továbbra is rugalmas módon fognak történni, az eszközosztályok között és joghatóságokon belül” – állítja a megjelent nyilatkozat.

Forrás: Federal Reserve

„Ez lehetővé teszi a Kormányzótanácsnak, hogy hatékony módon hárítsa el a monetáris politika zökkenőmentes eltolódásának kockázatait.”

Hodlonaut: „Verembe a satoshikkal!”

Mindez persze csak egy újabb lépés a jegybankok és kormányok hihetetlen „helyzetkezeléseinek” lépcsőjén.
Ahogyan arról a Kriptoworld is gyakran beszámolt, azok a mérőszámok, amelyek magukban foglalják a példa nélküli pénznyomtatást, gyakran kapnak olyan kritikákat, mely szerint károsabbak, mint a koronavírus maga.
A Fed csak növelte a frusztrációkat, amikor Jerome Powell jegybankelnök nyilvánosan elismerte azon hatalmát, miszerint végtelen mennyiségű fiat pénzt nyomtathat.

Az EKB lépésére válaszul, a Lightning Torch eseményt korábban megrendező Hodlonaut a Twitter-felhasználóknak azt mondta, hogy itt az idő bitcoinba menekülni. „Verembe a satoshikkal!” – összegezte mondandóját.

Hodlonaut volt az, aki korábban feltette a kérdést, miszerint a végtelen pénz korában miért kellene bármely adófizetőnek is pénzt fizetnie a kormánynak.
A fiat pénzek felhígításával és a megtakarítások elértéktelenítésével a bitcoin lehetőséget kap, hogy sokak számára bebizonyítsa, mire képes.
Legitim alternatívájával, az arannyal szemben a bitcoin fizikai tárolása nem okoz fejfájást, ráadásul nem hamisítható vagy rongálható meg.
Készlete szintén szigorúan szabályozott, kibocsátását pedig nem lehet felgyorsítani, függetlenül attól, hogy milyen mennyiségű energiát fordítunk bányászására.
A jutalmazóstruktúrának köszönhetően a bányászoknak szintén megéri részt venni a hálózat fenntartásában, jóval inkább, mintha aranyat bányásznának.

Olvastad már? Adam Back: a válság miatt intézmények nélkül is meglesz a 300 ezres árfolyam

Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép estétek! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.