Az Európai Központi Bank sem akar a Fed mögött kullogni

Miközben az Európai Központi Bank megduplázta vészhelyzeti eszközvásárló programjának keretét, a bitcoin még erősebben teljesít.

Egy újabb nap, újabb egybillió dollár – az Európai Központi Bank bejelentette, hogy megduplázza a koronavírus miatti felvásárló programját. 1,35 billió dollárra, a bitcoinhívők nagy örömére.

Bitcoin vásárlás, eladás gyorsan, kényelmesen, egyszerűen, biztonságosan. Válts kriptovalutát, mint például az Ether, Litecoin, Bitcoin Cash. Kattints a részletekért!

Június 4-én megjelent sajtónyilatkozatában az EKB a legutóbbi olyan jegybank, amely vitatott válaszlépéseket foganatosított a járványhelyzetre való tekintettel.
 
További 600 milliárd eurót különített el az úgynevezett pandémiás vészhelyzeti felvásárló programra (PEPP).

EKB: folytatódnak a „flexiblis” eszközvásárlások

A márciusban indított, és eredetileg 750 milliárd euró értékű PEPP az állami és magánszektor részvényeinek masszív felvásárlását jelenti.
A  Federal Reserve akcióihoz hasonlóan a séma ugyan még nem érte el az Egyesült Államokban uralkodó állapotokat, alapvetően mégis a hamis piaci kereslet érzékeltetéséhez vezet.

„A felvásárlások továbbra is rugalmas módon fognak történni, az eszközosztályok között és joghatóságokon belül” – állítja a megjelent nyilatkozat.

Forrás: Federal Reserve

„Ez lehetővé teszi a Kormányzótanácsnak, hogy hatékony módon hárítsa el a monetáris politika zökkenőmentes eltolódásának kockázatait.”

Hodlonaut: „Verembe a satoshikkal!”

Mindez persze csak egy újabb lépés a jegybankok és kormányok hihetetlen „helyzetkezeléseinek” lépcsőjén.
Ahogyan arról a Kriptoworld is gyakran beszámolt, azok a mérőszámok, amelyek magukban foglalják a példa nélküli pénznyomtatást, gyakran kapnak olyan kritikákat, mely szerint károsabbak, mint a koronavírus maga.
A Fed csak növelte a frusztrációkat, amikor Jerome Powell jegybankelnök nyilvánosan elismerte azon hatalmát, miszerint végtelen mennyiségű fiat pénzt nyomtathat.

Az EKB lépésére válaszul, a Lightning Torch eseményt korábban megrendező Hodlonaut a Twitter-felhasználóknak azt mondta, hogy itt az idő bitcoinba menekülni. „Verembe a satoshikkal!” – összegezte mondandóját.

Hodlonaut volt az, aki korábban feltette a kérdést, miszerint a végtelen pénz korában miért kellene bármely adófizetőnek is pénzt fizetnie a kormánynak.
A fiat pénzek felhígításával és a megtakarítások elértéktelenítésével a bitcoin lehetőséget kap, hogy sokak számára bebizonyítsa, mire képes.
Legitim alternatívájával, az arannyal szemben a bitcoin fizikai tárolása nem okoz fejfájást, ráadásul nem hamisítható vagy rongálható meg.
Készlete szintén szigorúan szabályozott, kibocsátását pedig nem lehet felgyorsítani, függetlenül attól, hogy milyen mennyiségű energiát fordítunk bányászására.
A jutalmazóstruktúrának köszönhetően a bányászoknak szintén megéri részt venni a hálózat fenntartásában, jóval inkább, mintha aranyat bányásznának.

Olvastad már? Adam Back: a válság miatt intézmények nélkül is meglesz a 300 ezres árfolyam

Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép estétek! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Új szintre lép a tokenizált hitelezés a Kraken és a Maple együttműködésével

A Kraken kriptotőzsde és a Maple eszközkezelő onchain raktárfinanszírozási konstrukciót indított kriptóval fedezett hitelekhez. Ezzel a hagyományos hitelpiacokon széles körben használt hitelezési struktúrát ültetik át...

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Nyomás alatt az XRP árfolyama, miközben a tőzsdei kínálat tovább fogy

Az XRP alig 1 dollár felett forog, így a token az év eddigi leggyengébb árfolyamszintjén áll. A blokkláncon mért adatok azonban más képet mutatnak. A tőzsdéken...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.