Az Ethereum Classic fejlesztői bejelentették a közelgő hard forkot

Az Ethereum Classic jelentős frissítéssel bővül júliusban, amellyel a felhasználók sokat spórolhatnak a gas költségeken.

Hétfőn az Ethereum Classic (ETC) fejlesztői bejelentették a közelgő hard forkot a projekt legújabb verziójának megvalósítására, amelyet most július végén terveznek elindítani.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A frissítés – amelyet a közösség Magneto-nak nevezett el – négy Ethereum fejlesztési javaslatot (EIP) foglal magában, amelyeket először az Ethereum Berlin frissítésében láthattunk az év elején.
Ezek a javaslatok a hálózat biztonságának javítását, valamint a gas költségek csökkentését célozzák meg azáltal, hogy a címeket és kulcsokat egy helyen tárolják, hogy a felhasználók egyetlen tranzakcióval hozzáférjenek.
Az ETC Morder és Kotti teszthálózatának béta tesztelése június 2-án, illetve június 9-én kezdődött. A Magneto fork hivatalosan a tesztek befejeződésével indul.
Stevan Lohja, a Mantis (az Ethereum Classic teljes körű kliense és pénztárcája) fejlesztői kapcsolatokért felelős menedzsere elmondta az ETC közösségének:

„A sikeres fork biztosítása érdekében kérjük az ETC felhasználókat, hogy frissítsék node-szoftverüket egy Magneto-kompatibilis verzióra, ha még nem tették volna meg. Ha nem üzemeltet csomópontokat vagy szolgáltatásokat, viszont más szolgáltatásokon keresztül használja az ETC-t, akkor ellenőrizze, hogy azok támogatják-e a Magneto forkot.”

Az Ethereum Classic viszonylag rázós körülmények között jött létre 2016-ban. A protokoll az Ethereum mainnetjéből vált ki a „DAO” néven ismert 60 millió dollár értékű projekt feltörése miatt, ami egy korai decentralizált autonóm szervezet volt.
A feltörést követően az Ethereum-fejlesztők úgy döntöttek, hogy visszavonják a hibás tranzakciókat, megkerülve a hackert és visszaszolgáltatni az ellopott pénzt a tulajdonosoknak.
Egyesek úgy vélték, hogy a tranzakciók visszavonása felülbírálja az Ethereum egyik alaptételét, miszerint „A kód törvény”.
Ezek a felhasználók úgy vélték, jobb elfogadni a veszteséget, és tanulni azokból a hibákból, amelyek lehetővé tették a hackerek számára a hozzáférést.

Ennek eredményeként az Ethereum Classic elvált az Ethereumtól, hogy megőrizze azt, amit egyesek a projekt blokkláncának legpontosabb értékének tartottak.
2021 májusában az Ethereum Classic néhány rajongója tréfásan „rossz Ethereumnak” nevezte a projektet, amikor ára 300%-ot emelkedett, valószínű amiatt, mert az újonc kriptokereskedők összetévesztették az ETH-val.

Olvastad már? Izrael és Palesztina nyit a digitális valuták felé

Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: ETC

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.