Az amerikai törvényhozók „nem akarják hátráltatni” a defi fejlődését

A törvényhozók egyelőre még nem tudják, hogyan szabályozzák a több milliárd dollár értékű feltörekvő piacot, de vannak jó előjelek.

A defi emelkedik, a törvényhozók pedig tanácskoznak

Az Amerikai Határidős Árutőzsde Felügyelet (CFTC) hétfői ülésén a defi is felmerült mint téma, miután a piac összértéke már a 19 milliárd dollárt is átlépte.

A CFTC technológiai tanácsadói részlege összeszedte a defi előnyeit és hátrányait, és büntetéseket dolgoztak ki a befektetők megvédésére.
Aaron Wright jogászprofesszor és Gary DeWaal ügyvéd is részt vett az ülésen. Röviden szó esett a Uniswap decentralizált tőzsde működéséről, arról hogyan nyújtanak likviditást a felhasználók, hogyan működik a kereskedelem és hogyan keres pénzt a tőzsde a forgalom alapján.
Az ülés tanulsága, hogy a törvényhozók szerint a defi kitárta a kaput a pénzügyi hozzáférhetőség számára, mivel minden felhasználó hozzáférhet a különböző protokollokhoz.
Wright külön kiemelte, hogy az ilyen jellegű szoftver tovább javíthatja a pénzügyi rugalmasságot:

„A decentralizált pénzügyi projektek egyik előnye, hogy könnyen használhatóak. A fejlesztők gyakran írják le úgy, mint pénzügyi Lego-kockák.”

De semmi nincs kockázat nélkül

A defi előnyei ellenére a törvényhozók kiemelték az esetleges jogi megfontolásokat, amelyek felett a fejlesztők átsiklottak.
Ezek a szerződések jogilag nem állják meg a helyüket, amely nem azt jelenti, hogy illegálisak. Csupán azt jelenti, hogy technikai szinten lettek megtervezve és nem úgy, hogy megfeleljenek a szabályozásoknak.
DeWaal szerint a legtöbb fintechfejlesztés szigorú jogi szabályozásokkal jelent meg az USA-ban, a defialkalmazások azonban ezeket eddig nem követték.

A jogi problémák mellett a törvényhozók elmondták, hogy a szükséges technikai tudás hatalmas az olyan mechanikák működtetéséhez, mint egy okosszerződés létrehozása, az eszközök online kezelése és a likviditásbányászás. Emiatt a defi kicsit bonyolultabb, mint a jelenleg népszerű kriptoeszközök.
Mindeközben DeWall elmondta, hogy a defiipar „sorsfordító” lehet a megfelelő szabályozásokkal. „Nagyon sok lehetőség és kockázat rejlik benne. Nem akarjuk hátráltatni a fejlődését.

Olvastad már? Robert Kiyosaki elárulta jövőre miért érheti el az 50.000 dollárt a bitcoin árfolyama

Forrás: cryptoslate.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Cronos árfolyam megugrott az ETF hírekre – Raydium parabola rally előtt?

Prémium Cronos & Raydium  A Bitcoin árfolyama az elmúlt napokban 108.000 dollár fölé emelkedett, és továbbra is ezen a tartományon belül maradt. Ennek köszönhetően a top 10 kriptovaluta,...

A Solana befektetői forgatagban: Új lendület az árfolyamban?

A Solana on-chain aktivitása megugrott, de az árfolyam nem követte a lendületet. Az eszköz ára 1,14 dollárral csökkent a növekedés ellenére. A cikk írásakor a Santiment...

Mely kriptókat érdemes megvásárolni mielőtt új csúcsra ér a Bitcoin

Vendégbejegyzés A Bitcoin grafikonján nemrég egy rendkívül bikás alakzat jelent meg, amely akár 230 ezer dollárig repítheti a kriptovaluta árát. Bár a Bitcoin árfolyamára az utóbbi...

Ilyen hatással lehet Trump vámkiterjesztése a bitcoin piacára és a globális gazdaságra

Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump aláírt egy rendeletet, amely augusztus 1-jéig elhalasztja a jelenlegi vámhatáridőt – jelentette be a Fehér Ház. Scott Bessent pénzügyminiszter...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.