Az amerikai törvényhozók „nem akarják hátráltatni” a defi fejlődését

A törvényhozók egyelőre még nem tudják, hogyan szabályozzák a több milliárd dollár értékű feltörekvő piacot, de vannak jó előjelek.

A defi emelkedik, a törvényhozók pedig tanácskoznak

Az Amerikai Határidős Árutőzsde Felügyelet (CFTC) hétfői ülésén a defi is felmerült mint téma, miután a piac összértéke már a 19 milliárd dollárt is átlépte.

A CFTC technológiai tanácsadói részlege összeszedte a defi előnyeit és hátrányait, és büntetéseket dolgoztak ki a befektetők megvédésére.
Aaron Wright jogászprofesszor és Gary DeWaal ügyvéd is részt vett az ülésen. Röviden szó esett a Uniswap decentralizált tőzsde működéséről, arról hogyan nyújtanak likviditást a felhasználók, hogyan működik a kereskedelem és hogyan keres pénzt a tőzsde a forgalom alapján.
Az ülés tanulsága, hogy a törvényhozók szerint a defi kitárta a kaput a pénzügyi hozzáférhetőség számára, mivel minden felhasználó hozzáférhet a különböző protokollokhoz.
Wright külön kiemelte, hogy az ilyen jellegű szoftver tovább javíthatja a pénzügyi rugalmasságot:

„A decentralizált pénzügyi projektek egyik előnye, hogy könnyen használhatóak. A fejlesztők gyakran írják le úgy, mint pénzügyi Lego-kockák.”

De semmi nincs kockázat nélkül

A defi előnyei ellenére a törvényhozók kiemelték az esetleges jogi megfontolásokat, amelyek felett a fejlesztők átsiklottak.
Ezek a szerződések jogilag nem állják meg a helyüket, amely nem azt jelenti, hogy illegálisak. Csupán azt jelenti, hogy technikai szinten lettek megtervezve és nem úgy, hogy megfeleljenek a szabályozásoknak.
DeWaal szerint a legtöbb fintechfejlesztés szigorú jogi szabályozásokkal jelent meg az USA-ban, a defialkalmazások azonban ezeket eddig nem követték.

A jogi problémák mellett a törvényhozók elmondták, hogy a szükséges technikai tudás hatalmas az olyan mechanikák működtetéséhez, mint egy okosszerződés létrehozása, az eszközök online kezelése és a likviditásbányászás. Emiatt a defi kicsit bonyolultabb, mint a jelenleg népszerű kriptoeszközök.
Mindeközben DeWall elmondta, hogy a defiipar „sorsfordító” lehet a megfelelő szabályozásokkal. „Nagyon sok lehetőség és kockázat rejlik benne. Nem akarjuk hátráltatni a fejlődését.

Olvastad már? Robert Kiyosaki elárulta jövőre miért érheti el az 50.000 dollárt a bitcoin árfolyama

Forrás: cryptoslate.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Jön a digitális svéd korona, csak nem az államtól, hanem az AllUnity stablecoinjaként

Egy átlagos stockholmi kávézóban 2026-ban már csúnyán néznek rád, ha papírpénzt veszel elő, és a svéd jegybank már nagyon régóta kísérletezik a saját digitális pénzével,...

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.