Argentinában stablecoinnal is lehet adót fizetni

Az argentin Mendoza tartomány mostantól támogatja a stablecoinokat, mint az adófizetés lehetőségét – jelentette be szombaton a régió kormánya.
A Mendozai Adóhivatal (ATM) a honlapjuk szerint a „modernizáció és az innováció” irányába való elmozdulás jegyében több online fizetési lehetőséget biztosít a mintegy kétmillió lakosának az adók befizetésére.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az új kriptofizetési folyamatot vázoló 11 oldalas dokumentumban a Tether USDT és a MakerDAO DAI stablecoinjai szerepelnek kriptós fizetési lehetőségként.
Az adófizetők használhatják többek között a Binance, Ripio, Buenbit, Bitso, Lemon vagy Bybit kriptotárcájukat.
Az ATM oldala egy QR-kódot generál a felhasználók számára, amelyet az előzetes információk kitöltése után beolvashatnak kriptotárcájukkal.
A stablecoinok átvételét követően az ATM az amerikai kötődésű stablecoinokat feldolgozás céljából pesóra konvertálja, és a fizető félnek elismervényt ad a tranzakcióról.
Mendoza tartomány Argentína nyugati részén, San Juantól délre és a Chilei Köztársaságtól keletre található.
Több mint 1,7 millió lakosával az ország negyedik legnépesebb tartománya. Argentína – egy olyan ország, amelynek történelmében államcsődök sora és súlyos infláció szerepel – számára nem idegen a kripto.
Az augusztusi 64%-os éves inflációs rátával nem meglepő, hogy a mendozai kormány értéket lát abban, hogy a lakosok számára lehetővé teszi a kriptopénz használatát, amelyet egyesek az infláció elleni fedezetként emlegetnek.
Mivel az USA által támogatott stablecoinok az amerikai dollárhoz vannak kötve, az amerikai 8,5%-os inflációs ráta sokak számára vonzóbb opció lehet.

Kereskedj $500 bónusszal és találd meg a következő Gem coint a KuCoinon!

Valójában sok argentin kriptokereskedő használta a kriptót arra, hogy a pesóját amerikai dollárra cserélje, így a szövetségi kormány korlátozásokat vezetett be a tevékenység ellen.
Múlt hónapban az argentin központi bank azt mondta, hogy bárki, aki kriptopénzt vásárol, nem léphet be az ország valutaváltó piacára, állítólag azért, hogy megfékezze az USD átváltásokat.
Bár Argentína elnöke korábban azt mondta, hogy nyitott a bitcoin törvényes fizetőeszközként való elfogadására, az ország viszonya a kriptovalutához bonyolult.
Az év elején Argentína a kriptovalutákat hozzáadta a pénzmosás elleni szabályozási rendszeréhez, és a kriptotőzsdéknek és cégeknek további információkat kell jelenteniük a kormánynak.
Miközben az argentin szövetségi kormány lépéseket tesz a kripto szabályozására, úgy tűnik, hogy a tartományok esetén, mint például Mendozában, a kriptó bevezetése kevesebb akadályba ütközik.

Olvastad már? Miért a blokklánc a játékipar jövője?

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Új szintre lép a tokenizált hitelezés a Kraken és a Maple együttműködésével

A Kraken kriptotőzsde és a Maple eszközkezelő onchain raktárfinanszírozási konstrukciót indított kriptóval fedezett hitelekhez. Ezzel a hagyományos hitelpiacokon széles körben használt hitelezési struktúrát ültetik át...

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.