Áramhiány miatt 300 bányászgépet foglalt le a koszovói rendőrség

Az ország gazdasági minisztere Twitteren közölte, hogy a kriptobányász gépek lefoglalásával „havonta több tízezer eurót” takarítanak meg, és „koszovói családok százainak biztosítanak energiát” az áramhiány közepette.
A koszovói rendőrség fokozta a kriptobányászok elleni fellépést az országban – csak január 8-án több mint 300 bányászgépet koboztak el.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A koszovói rendőrség január 8-án kiadott közleményéből kiderült, hogy 272 „Antminer” Bitcoin-bányászgépet foglaltak le Leposavić településen, valamint további 39 bányászgépet Priština közelében.
Eközben a rendőrség megállított egy sofőrt is, aki 6 kriptobányász gépet szállított 42 grafikus kártyával (GPU) a Vučitrnben található Druar közelében. A sofőrt azóta kihallgatták és elengedték.
Artane Rizvanolli gazdasági miniszter a Twitteren támogatásáról biztosította a koszovói rendőrséget, és azt írta:

„Havonta több tízezer eurónyi adófizetői pénzt takarítanak meg = energiát több száz koszovói családnak a válság idején”.

Koszovó energiahiánya

Decemberben Koszovó 60 napra rendkívüli állapotot hirdetett ki energiaválság és áramhiány közepette.
Azóta a gazdasági miniszter január 5-én általános tilalmat vezetett be a kriptobányászatra. Koszovó jelenleg energiájának több mint 40%-át importálja.

Ahogy arról korábban a Cointelegraph is beszámolt, a Bitcoin-bányászat évente 101 TWh-t használ fel, vagyis több energiát, mint a teljes Fülöp-szigetek.
Ennek ellenére a bányászok egyre inkább a megújuló energiaforrások felé fordulnak, különösen az Egyesült Államokban, amely a bányászati műveletek új központjává vált.
A hollandiai székhelyű The Paypers hírportál szerint a kriptobányászat mértéke egy ideje már Koszovóban is növekszik.
Egészen a közelmúltig, a koszovói háború 1999-es befejezése óta a szerb többségű északi településeken élők számára ingyenes volt az áramszolgáltatás.
A villamosenergia-hálózatot üzemeltető KOSTT 2021 novemberének végén bejelentette, hogy a továbbiakban nem szolgáltat ingyenes áramot az ország északi részén található négy településnek: ezek Észak-Kosovska Mitrovica, Zvečan, Zubin Potok és Leposavić.
A balkáni ország 2008-ig, a függetlenség kikiáltásáig Szerbia része volt.

Az elmúlt hónapokban több más nemzet is aggodalmát fejezte ki a bányászathoz kapcsolódó áramkimaradások miatt, köztük Irán és Kazahsztán is.

Olvastad már? Pakisztán vizsgálatot rendelt el a Binance-szel szemben

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.